Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

YLLI

Kampioni përforcohet me alon Mawien

Kampioni përforcohet me alon Mawien


16 January, 2022 @16:21

Kampioni aktual i Superligës, Ylli, është përforcuar me alon, Makol Mawien.

Mawien 26 vjeç, luan në pozitat alo dhe qendër. Ai gjatë karrierës sa ishte në kolegje të Amerikës luajti në 103 ndeshje dhe në të gjitha ndeshjet ishte startues.

Makol gjatë karrierës së tij kishte mesatare prej 7.1 pikëve, 4.5 kërcimeve dhe 0.4 asistimeve për ndeshje.

TABELA AKTUALE

Ylli aktualisht gjendet në krye të Superligës me 12 fitore e 4 humbje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga