Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAMZA

Kamza shkruan historinë

Kamza shkruan historinë


1 May, 2013 @10:51

Dominimi pesë vjeçar i Tiranës në basketbollin shqiptar ka marrë fund. Kampione e re e Shqipërisë është shpallur skuadra Kamza Basket, e cila për herë të parë në historinë e saj e shijoi këtë gëzim.

Në finalen e playoffit Kamza arriti që ta mposhtë Vllazninë e Shkodrës me rezultat të përgjithshëm 3-0, ndërsa titullin e parë në histori kamzalinjtë e ngritën pas fitores së mbrëmshme që përfundoi me epërsi prej 27 pikëve, pranë rezultatit 81-54.

Vllaznia, e cila drejtohet nga trajneri i mirënjohur, Bledar Gjeçaj, nuk kishte forcën e duhur në serinë finale për ta mposhtur së paku njëherë skuadrën e Kamzës, e cila në krye me Endrit Hysenagollin, Erkand Karajn dhe kapitenin Afrim Bilalli ishte e pandalshme në palestrën sportive të Bathores që ishte e mbushur përplot.Rezultatet e serisë finale

Ndeshja e parë Kamza Basket - Vllaznia 90 - 76
Ndeshja e dytë Vllaznia - Kamza Basket 71 -76
Ndeshja e tretë Kamza Basket - Vllaznia 81 - 54

NUGGETS

Denver “Warriors”

NBA

Denver “Warriors”

01/05/13 @ 10:15

MEMPHIS

Pranvera zgjon arinjtë

NBA

Pranvera zgjon arinjtë

01/05/13 @ 09:34

BROOKLYN

Nuk dorëzohet Netsi

NBA

Nuk dorëzohet Netsi

30/04/13 @ 11:19

EUROBASKET 2025 - PREQUALIFIERS: RUMANIA-SHQIPËRIA

Shqipëria me humbje nga Rumania, eliminohet definitivisht

Përfaqësueset e tjera/Eurobasket/International

Shqipëria me humbje nga Rumania, eliminohet definitivisht

30/07/23 @ 13:48

SOT

U18: Kosova e Shqipëria sot ndeshen, për t’i ikur vendit të fundit në evropian!

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Shqipëria/International

U18: Kosova e Shqipëria sot ndeshen, për t’i ikur vendit të fundit në evropian!

30/07/23 @ 12:04

PLAY ME PËRVOJË

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

FBK Superliga/International/Transfere

Devon Van Oostrum - lojtar i ri i Trepçës

30/07/23 @ 11:43

EURO DIV. B U-16 - PRISHTINA 2023

Qiproja U-16 tregohet e fortë, Kosova mbetet pa finale

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

Qiproja U-16 tregohet e fortë, Kosova mbetet pa finale

27/07/23 @ 11:27

PA FITORE NË GRUP!

EURO Div. B: 5 ndeshje, 5 humbje për Kosovëvn U18

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

EURO Div. B: 5 ndeshje, 5 humbje për Kosovëvn U18

27/07/23 @ 11:11

I HUAJI I TRETË NË EKIP

Isaiah Kelly - përforcim i radhës te KB Prizreni

FBK Superliga/International/Transfere

Isaiah Kelly - përforcim i radhës te KB Prizreni

24/07/23 @ 11:03

PARAKUALIFIKIMET PËR EUROBASKET 2025

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

Përfaqësuesja/Përfaqësueset e tjera/Eurobasket/International

Edhe Danimarka mposht Zvicrën, e pret Kosovën

22/07/23 @ 19:56

MITROVICASIT NË GARA EVROPIANE

Trepça në FIBA Europe Cup

FBK Superliga/International

Trepça në FIBA Europe Cup

21/07/23 @ 11:52

FIBA EURO DIV. C U-16 - PRISHTINA

Kosova U-16 shpreson në fillim me fitore

FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/International

Kosova U-16 shpreson në fillim me fitore

19/07/23 @ 11:12

LISTA PËRFUNDIMTARE

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rami Hadar shpall 12-shen e Kosovës ndaj Zvicrës

18/07/23 @ 20:37


 
Të gjitha lajmet nga International