Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

KB Peja zyrtarizon trajnerin e ri

KB Peja zyrtarizon trajnerin e ri


19 July, 2022 @18:05

Që nga sot, turku Can Sevim është kryetrajneri i KB Pejës.

Lajmi u bë i ditur nga klubi pejan përmes një postimi në Facebook, ku shkruhet që Sevim stërvitjet me Pejën do t’i fillojë në muajin gusht, ndërkohë veçse e ka krijuar krijimin e ekipit.

Sevim, i lindur në vitin 1982, ka përvojë si trajner në basketbollin turk me skuadrat Petkim, Afyon, TED Ankara, Konyaspor e Trabzonspor, e tash karrierën do ta vazhdojë në Kosovë.

Nëse flasim për çmimet individuale, sezonin 2020/2021 trajneri në fjalë e mbylli duke u shpallur trajneri më i mirë në Superligën e Turqisë.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga