Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 2: KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

Aisha dhe Daci shkëlqejnë, KBF Bashkimi në finale

FOTO / KBF Bashkimi

Aisha dhe Daci shkëlqejnë, KBF Bashkimi në finale


12 April, 2021 @17:50

Vashat e Bashkimit, duke e mposhtur KBF Vëllaznimin me rezultat 84-105, edhe në ndeshjen e dytë, u kualifikuan në finale të Play Offit.

KBF Vëllaznimi e mbylli pjesën e parë me 4 pikë epërsi 45-41, derisa në pjesën e dytë kontrolli ishte te vashat prizrenase dhe kështu u bënë finalistet e para të Play Offit 2020/21.

Aisha Balarabe me 44 pikë ishte koshashënuesja më e mirë e Bashkimit. Ajo gjithashtu luajti edhe me 24 kërcime e 7 pikë. Te Bashkimi shkëlqeu edhe Saranda Daci me triple-double prej 35 pikëve, 18 kërcimeve e 10 asistimeve.

Te Vëllaznimi u dalluan Raven Baker me 37 pikë, 10 asistime, 7 topa të rrëmbyer dhe 5 kërcime. U veçua edhe Rina Hoda me 17 pikë, derisa u vërejt mungesa e lojtares Sarah Mgbeike.

SKEMA E PLAY OFFIT

Bashkimi me rezultat 2-0 në seri e eliminoi Vëllaznimin dhe u kualifikua në finale, derisa në finale do të takohet me fituesin nga dueli KBF Prishtina - KBF Penza, që rezultati aktual është 1-0 në favor të Penzës.


NGA GJAKOVA

Vëllaznimi paralajmëron rikthim më të fortë

FBK Superliga

Vëllaznimi paralajmëron rikthim më të fortë

12/04/21 @ 16:17

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Vëllaznimi - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Vëllaznimi - KBF Bashkimi

12/04/21 @ 15:59

PLAY OFFI

Sot fillojnë gjysmëfinalet e Play Offit në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Sot fillojnë gjysmëfinalet e Play Offit në Ligën e Parë

12/04/21 @ 11:39

GAME 2: KBF PENZA - KBF PRISHTINA

Ndeshja jetike për Prishtinën, Penza kërkon finalen

FBK Liga e Femrave

Ndeshja jetike për Prishtinën, Penza kërkon finalen

12/04/21 @ 08:54

GAME 2: KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi për finale në Gjakovë

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi për finale në Gjakovë

12/04/21 @ 08:46

VËLLAZNIMI

Ty Nichols falenderon Vëllaznimin

FBK Superliga

Ty Nichols falenderon Vëllaznimin

11/04/21 @ 22:20

FAKT

Vëllaznimi hyn në histori si skuadra më e suksesshme që bie nga Superliga!

FBK Superliga

Vëllaznimi hyn në histori si skuadra më e suksesshme që bie nga Superliga!

11/04/21 @ 22:09

E FUNDIT

Daniel Lekndreaj ndahet me Prishtinën

FBK Superliga

Daniel Lekndreaj ndahet me Prishtinën

11/04/21 @ 21:49

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - Vëllaznimi

11/04/21 @ 21:29

PLAYOFF FINALS, LIGA E PARE - FEMRAT

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?

FBK Liga e Femrave

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?

08/05/21 @ 23:49

KBF BASHKIMI

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

01/05/21 @ 21:56

TEAM OF THE FINALS

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

01/05/21 @ 18:24

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

29/04/21 @ 23:05

LIGA E FEMRAVE

Penza kampione e Kosovës

FBK Liga e Femrave

Penza kampione e Kosovës

29/04/21 @ 20:45

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Ç3: Penza afër titullit

FBK Liga e Femrave

Ç3: Penza afër titullit

29/04/21 @ 20:18

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

3 epërsia, mbyllet pjesa e parë në finale

FBK Liga e Femrave

3 epërsia, mbyllet pjesa e parë në finale

29/04/21 @ 19:42

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Ç1: Rezultati i barabartë në 10 minutëshin parë

FBK Liga e Femrave

Ç1: Rezultati i barabartë në 10 minutëshin parë

29/04/21 @ 19:24

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

29/04/21 @ 18:41

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Kampionja e Ligës së femrave caktohet në Prizren

FBK Liga e Femrave

Kampionja e Ligës së femrave caktohet në Prizren

29/04/21 @ 10:44


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave