Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin

FOTO / FBK

KBF Bashkimi rrëmben dy rekordet e Prishtinës, deklason Kastriotin


19 November, 2021 @22:01

Pas rezultateve jo të mira në ndeshjet e fundit, KBF Bashkimi shpërtheu te KBF Kastrioti, duke e mposhtur me rezultat të thellë 156-24.

Dy rekordet e thyera në xhiron e kaluar nga Prishtina kundër Kastriotit (shifra më e lartë 143 dhe epërsia më e lartë prej 117 pikëve), Bashkimi ia rrëmbeu në këtë ndeshje.

Vashat prizrenase duke shënuar 156 pikë, arritën shifrën më të lartë të shënuar ne një ndeshje deri më tani dhe epërsia prej 132 pikëve u bë më e larta e stinorit për sivjet.

Erjona Krasniqi ishte më e dalluara me 44 pikë, 11 asistime e 9 topa të rrëmbyer, derisa u dalluan edhe Besjana Martinaj me triple-double prej 38 pikëve, 12 asistime e 12 topave të rrëmbyer, Tequana Cox me 24 pikë, 14 kërcimeve e 9 topa të rrëmbyer dhe Sarra Vraniqi me 22 pikë, 7 topa të rrëmbyer, 6 asistime e 6 kërcime.

Te Kastrioti asnjë basketbolliste nuk ka shënuar pikë dyshifrore, prej tyre u dallua Anita Grainca me 7 pikë, 10 kërcime e 5 asistime.

TABELA AKTUALE

Bashkimi aktualisht ka bilanc prej 4 fitoreve e 2 humbje, kurse Kastrioti është skuadra e vetme pa fitore pas 7 ndeshjeve të zhvilluara.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Penzën, kurse Kastrioti me Trepçën.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Peja - Trepça

FBK Superliga

Highlights: Peja - Trepça

18/11/21 @ 23:19

TREPÇA

Trepça skuadra e parë me 1000+ pikë

FBK Superliga

Trepça skuadra e parë me 1000+ pikë

18/11/21 @ 21:02

PEJA - TREPÇA

Shpërthim në çerekun e fundit, Trepça në krye të Superligës

FBK Superliga

Shpërthim në çerekun e fundit, Trepça në krye të Superligës

18/11/21 @ 20:48

PEJA - TREPÇA

Ç3: White i pakapshëm me 32p, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: White i pakapshëm me 32p, edhe 10 minuta lojë

18/11/21 @ 20:13

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Drita - Prizreni

FBK Superliga

Highlights: Drita - Prizreni

18/11/21 @ 19:52

PEJA - TREPÇA

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në super derbin

18/11/21 @ 19:43

KBF PENZA

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

FBK Liga e Femrave

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

18/11/21 @ 19:22

KBF PENZA

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

FBK Liga e Femrave

Kampionja Penza përforcohet me Mia Long

18/11/21 @ 19:22

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK prezanton logon e QNB

18/11/21 @ 11:06

TRANSFER

Astera Tuhina nënshkruan me Washington State

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International/Transfere

Astera Tuhina nënshkruan me Washington State

16/11/21 @ 14:41

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (VI)

15/11/21 @ 19:56

KBF KASTRIOTI - KBF PRISHTINA

KBF Prishtina me dy rekorde, lehtë ndaj Kastriotit

FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina me dy rekorde, lehtë ndaj Kastriotit

15/11/21 @ 15:10

KBF BASHKIMI - KBF VËLLAZNIMI

Bashkimi pa të huajat, me vështirësi ndaj Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

Bashkimi pa të huajat, me vështirësi ndaj Vëllaznimit

13/11/21 @ 17:03

KBF PENZA - KBF TREPÇA

Whitsitt me triple-double, Penza me lehtësi

FBK Liga e Femrave

Whitsitt me triple-double, Penza me lehtësi

13/11/21 @ 16:28

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (V)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (V)

09/11/21 @ 17:33

KBF VËLLAZNIMI - KBF KASTRIOTI

Vashat gjakovare regjistrojnë fitoren e dytë rresht

FBK Liga e Femrave

Vashat gjakovare regjistrojnë fitoren e dytë rresht

08/11/21 @ 17:02

FIDAN SHATRI

Rezultatet e punës, tash përgatitemi për L. Unike

FBK Liga e Femrave

Rezultatet e punës, tash përgatitemi për L. Unike

06/11/21 @ 07:54


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave