Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË I MIRI I NDESHJES

Kevin Capers — MVP i Trepça-Prishtina (1)

Foto: FBK

Kevin Capers — MVP i Trepça-Prishtina (1)


22 April, 2024 @11:12

Basketbollisti amerikan i Trepçës, Kevin Capers, është përzgjedhur MVP i ndeshjes së parë të gjysmëfinales së playoffit të Superligës ndërmjet Trepçës dhe Prishtinës.

Capers në përballjen që Trepça e fitoi dhe mori epërsinë ndaj Prishtinës në seri ka luajtur me 13 pikë, 4 asistime e 4 kërcime në këtë fitore, ndërsa në total në ndeshje ka qëndruar 19 minuta e 51 sekonda. Ai regjistroi edhe 1 top të rrëmbyer nga kundërshtari, ndërsa indeksi i plotë i efiçencës ishte 17.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga