Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË I MIRI I NDESHJES

Alonzo Verge — MVP i Peja-Ylli (1)

Alonzo Verge — MVP i Peja-Ylli (1)


20 April, 2024 @23:00

Indeksi i efiçencës 30, ndërsa 32 pikët e dhëna për 28 minuta lojë ia dhanë Alonzo Verge Jr. të Yllit epitetin e më të mirit të ndeshjes së parë të serisë gjysmëfinale të playoffit të Superligës, Peja-Ylli.

Verge pos pikëve të shënuara bëri edhe 4 asistime, 5 kërcime, regjistroi 3 topa të rrëmbyer dhe 1 bllokadë në fitoren me 3 pikë dallim të Yllit ndaj Pejës si mysafir sonte.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga