Të gjitha lajmet

GOLDEN STATE WARRIORS

Kevin Durant nuk udhëton në Portland

FOTO / nba

Kevin Durant nuk udhëton në Portland

17 May, 2019 @11:36

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, nuk do të udhëtojë në Portland në dy ndeshjet e radhës të serisë finale të Konferencës Perëndimore që do të luhen në palestrën “Moda Center”.

Durant ishte lënduar në ndeshjen e pestë të serisë gjysmëfinale kundër Houstonit, derisa trajneri Steve Kerr pas ndeshjes ka thënë se gjendja e lojtarit është më e rëndë se sa që kishin menduar.

SKEMA E PLAY OFFIT

Golden State Warriors aktualisht është 2-0 në epërsi kundër Portlandit dhe është dy fitore larg finales së madhe.

GAME 2: WARRIORS - BLAZERS

Prej -17, në 2-0

FOTO / nba

17 May, 2019 @10:29

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, nuk gaboi në shtëpi as në ndeshjen e dytë të serisë. Portland…

GAME 1: BUCKS - RAPTORS

Lopez në skenë, Bucks 1-0

FOTO/ nba

16 May, 2019 @10:30

Skuadra Milwaukee Bucks, me performancën fantastike të qendrës Brook Lopez, arriti ta mposhtë Toronto Raptorsin në ndeshjen e parë të…

GAME 1: WARRIORS - BLAZERS

Curry kujdeset për fitoren e kampionit

FOTO/ nba

15 May, 2019 @10:49

Seria e finaleve të Konferencës Perëndimore, nisi me fitoren e Golden State Warriorsave, të cilët e mposhtën Portland Trail Blazers…

GAME 7: RAPTORS - SIXERS

Leonardi dërgon Toronton në finale

FOTO / nba

13 May, 2019 @10:40

Me shënimin e super yllit Kawhi Leonard në sekondat e fundit, Toronto Raptors e mposhti Philadelphia 76ers me rezultat 92-90…

GAME 7: NUGGETS - BLAZERS

Për herë të parë në finale që nga mileniumi

13 May, 2019 @1:22

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur skuadrën Denver Nuggets në ndeshjen e shtatë të serisë me rezultat 96-100, u kualifikua…

Të gjitha lajmet nga NBA