Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

IRMA KONJUSHA

Konjusha: Ta mbrojmë trofeun

Konjusha: Ta mbrojmë trofeun


Teksti: FBK

1 October, 2021 @14:47

Më 4 dhe 5 Tetor në Prishtinë do të zhvillohet Superkupa e Femrave. Në gjysmëfinale përballen Penza-Vëllaznimi dhe Prishtina-Bashkimi.

Edicionin e kaluar, Superkupën e fitoi skuadra e Bashkimit dhe do të mundohet ta përsërit këtë sukses. Basketbollistja e Bashkimit, Irma Konjusha, ka folur për synimet.

“Përgatitjet kanë shkuar shumë mirë deri më tani me trajnerin e ri. Kemi bërë disa ndryshime të mëdha në ekip, përforcime të rëndësishme, qofshin ato vendore dhe të huaja dhe mund të them që jemi kompletuar si ekip dhe jemi gati për edicionin e ri. Natyrisht, synimet janë që të luftojmë për trofe, por mbi të gjitha të kemi paraqitje të mira si ekip. Mendoj, se jemi gati për turneun e Superkupës dhe duam të kemi një fillim të mirë”, është shprehur Konjusha për faqen zyrtare të FBK-së.

Ajo flet edhe për përballjen ndaj ish-skuadrës së saj.

“Natyrisht, nuk do të jetë lehtë sepse respektojmë të gjitha skuadrat tjera. Sigurisht, synim mbetet trofeu i Superkupës për ta nisur edicionin e ri me këmbë të mbarë, por mbetet të shihet. Më e rëndësishmja është se të gjitha ekipet janë përforcuar dhe na pret një edicion interesant, jo vetëm në kampionatin tonë, por edhe me pjesëmarrjen në Ligën Unike”, theksoi tutje Konjusha.

Sfida Prishtina-Bashkimi zhvillohet më 4 Tetor nga ora 19:00, ndërsa finalja zhvillohet më 5 Tetor nga ora 19:00.


VIDEO

Highlights: Trepça-Peja

FBK Superliga

Highlights: Trepça-Peja

30/09/21 @ 22:49

TREPÇA - PEJA

Trepça shpërthen në fund, mbetet e pamposhtura e vetme

FBK Superliga

Trepça shpërthen në fund, mbetet e pamposhtura e vetme

30/09/21 @ 20:46

Ç3: TREPÇA-PEJA

Peja zbret epërsinë

FBK Superliga

Peja zbret epërsinë

30/09/21 @ 20:25

PP: TREPÇA-PEJA

Trepça mbyll pjesën e parë në epërsi

FBK Superliga

Trepça mbyll pjesën e parë në epërsi

30/09/21 @ 19:40

Ç1: TREPÇA-PEJA

Barazim i të pamposhturve në fillim

FBK Superliga

Barazim i të pamposhturve në fillim

30/09/21 @ 19:35

KARAGAÇ

Peja hap stinorin në BIBL

Balkan League

Peja hap stinorin në BIBL

30/09/21 @ 16:39

VALBONA BYTYQI

Kapitenia e Penzës: Duam ta fitojmë Superkupën

FBK Liga e Femrave/Superkupa e Kosovës

Kapitenia e Penzës: Duam ta fitojmë Superkupën

29/09/21 @ 14:15

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

FEDERATA

FBK siguron sponsor teknik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK siguron sponsor teknik

23/09/21 @ 11:09

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi transferon ish-ndihëmës trajnerin e Fenerbahçes

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi transferon ish-ndihëmës trajnerin e Fenerbahçes

21/09/21 @ 15:41

PENZA (F)

Kampionja zyrtarizon amerikanen Whitsitt

FBK Liga e Femrave

Kampionja zyrtarizon amerikanen Whitsitt

17/09/21 @ 21:30

LIGA E FEMRAVE

Trepça (F) me Wild Card rikthehet në Superligën e Femrave

FBK Liga e Femrave

Trepça (F) me Wild Card rikthehet në Superligën e Femrave

16/09/21 @ 16:07

PENZA

Bujar Loci në krye të kampiones

FBK Liga e Femrave

Bujar Loci në krye të kampiones

09/09/21 @ 22:07

FBK

FBK shpall konkurs për Wild Card për Ligën e Femrave

FBK Liga e Femrave

FBK shpall konkurs për Wild Card për Ligën e Femrave

08/09/21 @ 21:49

PENZA

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

FBK Liga e Femrave

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

01/09/21 @ 22:43

KBF BASHKIMI

Edhe kapitenja vazhdon kontratën

FBK Liga e Femrave

Edhe kapitenja vazhdon kontratën

28/08/21 @ 16:42


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave