Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KARAGAÇ

Peja hap stinorin në BIBL

Peja hap stinorin në BIBL


30 September, 2021 @16:39

Skuadra e Pejës do të ketë nderin e zhvillimit të ndeshjes së parë të stinorit të ri në BIBL.

Kjo, pasi që pas përcaktimit të orarit të ndeshjeve të ndara sipas grupeve, Peja në Grupin A dhe Prishtina në Grupin B, kanë mësuar kalendarin e lojërave të tyre.

E Peja, më datë 11 tetor 2021 në Karagaç të Pejës do të pret kampionin e shumëfishtë bullgar dhe të BIBL, Levski, për ndeshjen e parë të stinorit 2021/22 në ligën ballkanike.

ORARI I NDESHJEVE TË PEJËS NË BIBL

Peja këtë stinor ka orar më të ngarkuar nga të gjitha ekipet e Kosovës, pasi që pos kampionatit vendor do të garojë edhe në Ligën Unike por edhe në Ligën Ballkanike.

Peja në Grupin A përveç Levskit, si kundërshtarë ka edhe: Balkan Botevgrad, Hapoel Elion, Kumanovo dhe Navico FMP.


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League