Të gjitha lajmet

KOSOVA U20

Kosova U20 arrin fitoren e parë në Divizionin B

14 July, 2019 @22:17

Basketbollistët e Kosovës U20 pas dy humbjeve të thella në dy ditët e para të Evropianit të Divizionit B, duke e fituar Armeninë U20 kanë shënuar fitoren e parë në turne.

Djelmoshat nën moshën 20 vjeçare kanë nxjerrë nga armenët e dobët hakun e humbjeve të para, duke i mposhtur me 57 pikë epërsi, 40-97 [14-20, 10-23, 4-23 dhe 12-31].

Ajo që vlen të përmendet është se 11 nga 12 lojtarët që u futën në lojë kanë shënuar pikë për vendin sot, ndërsa më efikasi ka qenë Atik Koshi me 22 të shënuara.

Përveç Koshit, 14 pikë të tjera janë shtuar edhe nga Leon Neziri, kurse nga 13 i kanë dhënë Andi Vrapçani dhe Meriton Ismaili. Sot, shuti për tre pikë i Kosovës U20 ka qenë dukshëm më i mirë se në dy ndeshjet e para, ku të kaltërit shënuan 10 herë nga 31 tentime.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga