Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA EURO CHALLENGERS U-20

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

Foto: FIBA

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara


22 July, 2021 @20:00

Ecuria negative e Kosovës U20 në evropianin e shteteve sfiduese ka përfunduar me humbje në të gjitha ndeshjet.

Basketbollistët e drejtuar nga Mark Rodiqi dhe ndihmësi i tij Roni Ahmatoviq nuk kanë arritur që të shënojnë fitore as në ndeshjen e tretë të fazës grupore, ku u takuan me Sllovakinë, që deri tash nuk kishte fitore.

Sllovakia mposhti Kosovën me 17 pikë dallim, duke e fituar duelin në fund me rezultat 81-64 [15-8, 17-22, 23-22 dhe 26-12].

Fatlind Shoshaj me 13 pikë të shënuara, 5 kërcime e 4 asistime ka qenë më i dalluari te Kosova U20 sot, ndërsa 11 pikë tjera i shënoi Don Polloshka.

Te sllovakët Patrik Lukac me 15 pikë ka qenë më efikasi bashkë me Jacob O’Conellin, që gjithashtu ka shënuar 15 pikë.

Me këtë humbje Kosova U20 përfundon Grupin E të shteteve sfiduese me bilans 0-3 derisa në këto ndeshje ka shënuar 170 pikë në total, karshi 274 pikëve të pranuara.

Tabela aktuale e Grupit E:

1. Hungari 2-0
2. Bjellorusia 2-0
3. Sllovakia 1-2
4. Kosova 0-3.

Gjatë ditëve në vijim do të përcaktohen ndeshjet që Kosova U20 do t’i zhvillojë për renditjen përfundimtare në këtë kampionat, ku do të luftojë prej pozitës së pestë deri në të tetën.


FIBA SMALL COUNTRIES EURO

Kosova kualifikohet, kupton kundërshtarin e gjysmëfinales

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova kualifikohet, kupton kundërshtarin e gjysmëfinales

22/07/21 @ 19:48

TRANSMETIMI

Livestream: Sllovakia U20 - Kosova U20

Përfaqësuesja

Livestream: Sllovakia U20 - Kosova U20

22/07/21 @ 17:26

PEJË

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

FBK Superliga/International/Transfere

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

22/07/21 @ 16:47

PRISHTINË

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

FBK Superliga/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

22/07/21 @ 15:42

ZYRTARE

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

FBK Superliga

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

22/07/21 @ 15:14

LIGA UNIKE

Edhe një skuadër nga Superliga në Ligën Unike

Liga Unike

Edhe një skuadër nga Superliga në Ligën Unike

22/07/21 @ 11:39

KOSOVA U20 - HUNGARIA U20

Kosova U20 pëson edhe më thellë nga Hungaria

Përfaqësuesja

Kosova U20 pëson edhe më thellë nga Hungaria

22/07/21 @ 00:56

PEJË

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

FBK Superliga/International/Transfere

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

22/07/21 @ 16:47

PRISHTINË

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

FBK Superliga/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

22/07/21 @ 15:42

ZYRTARE

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

FBK Superliga

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

22/07/21 @ 15:14

GOLDEN EAGLE YLLI

Gëzim Morina vazhdon me kampionin

FBK Superliga

Gëzim Morina vazhdon me kampionin

21/07/21 @ 19:34

KARAGAÇ

Daniel Lekndreaj rikthehet në Superligë

FBK Superliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Daniel Lekndreaj rikthehet në Superligë

21/07/21 @ 19:14

PRISHTINË

Alioune Tew përforcim i Prishtinës

FBK Superliga/International/Transfere

Alioune Tew përforcim i Prishtinës

21/07/21 @ 15:18

KARAGAÇ

Mirlind Zekaj përforcon Pejën

FBK Superliga/Transfere

Mirlind Zekaj përforcon Pejën

21/07/21 @ 15:12

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Josh Martin te kampioni i Portugalisë

FBK Superliga/International/Transfere

Josh Martin te kampioni i Portugalisë

21/07/21 @ 14:25

KONFIRMOHET PJESËMARRJA

Kampioni konfirmohet i pari

Liga Unike/FBK Superliga

Kampioni konfirmohet i pari

20/07/21 @ 08:39

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

FBK Superliga

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

19/07/21 @ 22:52


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga