Të gjitha lajmet

KUPA SHQIPTARE

Kupa e përbashkët shqiptare, prill 2020!

TOPSPORTI / ARKIV

Kupa e përbashkët shqiptare, prill 2020!

16 January, 2020 @12:18

Përveç idesë për një themelim të Kupës Shqiptare në futboll, tashmë kemi edhe idenë (pranë realizimit) për një Kupë Shqiptare në basketboll.

Përmes një komunikimi të drejtpërdrejt me FBK-në, TopSporti ka mësuar se Kupa Shqiptare në basketboll do të organizohet në formë të turneut mes datave 14 dhe 16 prill 2020.

Turneu do të mbahet në Prishtinë, ndërkohë që aty do të marrin pjesë skuadrat më të mira të basketbollit në Kosovë dhe në Shqipëri (bazuar në renditet tabelare).

Ende nuk është vendosur se turneu a do të përbëhet nga 8 ekipe (4 prej secilit shtet), apo 4 ekipe (2 prej secilit shtet), mirëpo për këtë dhe për detaje të tjera pritet të vendoset në javët e ardhshme.

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga