Të gjitha lajmet

NBA

Lakers barazohet me Bostonin

FOTO / NBA

Lakers barazohet me Bostonin


12 October, 2020 @9:37

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin në serinë finale me rezultat 4-2, u shpall kampion i sezonit 2019/20 në NBA.

Lakersat e fituan titullin pas 10 viteve, për herë të fundit e kishin fituar në sezonin 2009/2010.

Titulli i fituar sivjet ishte i 17-ti për Los Angeles Lakers, dhe kështu barazohet me rivalin e përbetuar Boston Celtics, që ka po aq tituj të fituara gjatë historisë së klubit.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA