Të gjitha lajmet

GAME 1: LAKERS - NUGGETS

Lakers fillon me fitore të lehtë finalen

Lakers fillon me fitore të lehtë finalen

19 September, 2020 @10:08

Los Angeles Lakers e mposhti Denver Nuggetsin me lehtësi me rezultat 126-114 në serinë finale të Konferencës Perëndimore dhe kaloi 1-0 në epërsi.

Lojtarët e Lakersave ishin më të fokusuar në këtë ndeshje dhe dominuan në shumicën e kohës.

Anthony Davis shkëlqeu me 37 pikë e 10 kërcime, derisa partneri i tij LeBron James luajti me 15 pikë, 12 asistime dhe 6 kërcime.

Te Denveri dyshja Jamal Murray dhe Nikola Jokic luajtën me nga 21 pikë secili, por nuk mjaftuan për fitore.

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet më 21 shtator.

MVP

Antetokounmpo përsëri MVP

18 September, 2020 @20:29

Për herë të dytë rresht në NBA, super ylli Giannis Antetokounmpo zgjedhet MVP i stinorit. Antetokounmpo është zgjedhur më i…

GAME 2: CELTICS - HEAT

Heat përgjysmon rrugën e finales

18 September, 2020 @8:45

Po vazhdon forma fenomenale e Miami Heatit. Miami e mposhti Bostonin me rezultat 101-106 në ndeshjen e dytë finale të…

GAME 7: CLIPPERS - NUGGETS

Denveri historik, eliminon Clippersat

FOTO / NBA

16 September, 2020 @8:46

Skuadra e Denver Nuggetsit, duke i mposhtur Los Angeles Clippersat me rezultat 89-104 në ndeshjen e shtatë të serisë, është…

GAME 1: CELTICS - HEAT

Bllokada e Adebayos vendimtare, Miami fillon me fitore finalen

FOTO / NBA

16 September, 2020 @8:22

Skuadra e Miami Heatit, duke e mposhtur Boston Celticsin pas vazhdimeve me rezultat 114-117, kaloi 1-0 në epërsi në serinë…

ROCKETS

D’Antoni nuk vazhdon me Houstonin

13 September, 2020 @20:18

Trajneri Mike D’Antoni, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Houstonit. Lajmin e bëri të ditur gazetari amerikan…

Të gjitha lajmet nga NBA