Të gjitha lajmet

LAKERS - CELTICS

Lakers fiton derbin ndaj Bostonit

Lakers fiton derbin ndaj Bostonit

24 February, 2020 @10:07

Në derbin e dy skuadrave më të trofeshme në NBA, fitues doli Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Boston Celticsin me rezultat 114-112.

Bostoni e kishte edhe një sulm në fund për ta fituar ndeshjen me Jayson Tatum, por ai bëri gabim në sulm dhe kështu përfundoi ndeshja në të mirë të Lakersave.

Anthony Davis ishte më i miri me 32 pikë e 13 kërcime, derisa shkëlqeu edhe LeBron James me 29 pikë, 9 asistime e 8 kërcime.

Te Bostoni nuk mjaftoi peformanca fenomenale e Jayson Tatumit prej 41 pikëve e 5 kërcimeve.

Los Angeles Lakers e regjistroi fitoren e pestë rresht dhe të 43-tën në total krahas 12 humbjeve që i ka, derisa Bostoni ka bilanc prej 39 fitoreve e 17 humbjeve.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA