Të gjitha lajmet

NBA

Lakers-Miami me shikueshmëri më të ulët në histori

Lakers-Miami me shikueshmëri më të ulët në histori


2 October, 2020 @13:30

Ndeshja e parë në finalen e madhe të NBA-së në mes të Los Angeles Lakers dhe Miami Heat, përfundoi me fitoren e Lakersave me rezultat 116-98.

Kjo ndeshje ka regjistruar një rekord jo të mirë në histori të NBA-së. Kjo ndeshje në krahasim me finalen e sezonit të kaluar në mes të Torontos dhe Golden State, 45% më pak është shikuar.

Ndeshjen Lakers-Miami kanë shikuar 7.41 milionë shikues dhe është shifra më e ulët në histori të NBA-së. Rekordi i fundit ishte në ndeshjen e tretë finale të vitit 2003 në mes të New Jersey Nets - San Antonio Spurs me 8.06 milionë shikues.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA