Të gjitha lajmet

GAME 4: HEAT - LAKERS

Lakers një fitore larg titullit

Lakers një fitore larg titullit

7 October, 2020 @10:14

Los Angeles Lakers është një fitore larg titullit.

Lakersat e mposhtën Miami Heatin në ndeshjen e katërt të serisë finale me rezultat 96-102.

Që të dyja skuadrat kërkuan fitoren, por djelmoshat e trajnerit Frank Vogel e kërkuan më shumë dhe e arritën qëllimin në fund të ndeshjes.

Super ylli LeBron James ishte më i miri te Lakersat me 28 pikë, 12 kërcime e 8 asistime, derisa u ndihmua nga partneri i tij Anthony Davis me 22 pikë e 9 kërcime.

Në anën tjetër te Miami u dalluan Jimmy Butler me 22 pikë, 10 kërcime e 9 asistime dhe Tyler Herro me 21 pikë të tjera. Në këtë ndeshje luajti edhe Bam Adebayo, që kishte munguar në dy ndeshjet e fundit. Ai luajti me 15 pikë e 7 kërcime.

Rezultati në seri është 3-1 në favor të Lakersave dhe atyre i nevojitet vetëm edhe një fitore për t’u shpallur kampion i sezonit 2019/20.

Ndeshja e pestë e serisë do të luhet më 10 tetor në ora 03:00.

GAME 3: HEAT - LAKERS

Miami me mungesa ngushton epërsinë

FOTO / Miami

5 October, 2020 @8:57

Miami Heat arriti ta mposhtë Los Angeles Lakersin në ndeshjen e tretë të serisë finale me rezultat 115-104 dhe e…

GAME 2: LAKERS - HEAT

Mungojnë Dragic e Adebayo, LeBron e Davis me nga 30+

3 October, 2020 @8:43

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin me rezultat 124-114, kaloi 2-0 në epërsi në serinë finale të NBA-së. …

NBA

Lakers-Miami me shikueshmëri më të ulët në histori

2 October, 2020 @13:30

Ndeshja e parë në finalen e madhe të NBA-së në mes të Los Angeles Lakers dhe Miami Heat, përfundoi me…

GAME 1: LAKERS - MIAMI

James e Davis në skenë, Lakers fillon finalen me fitore

1 October, 2020 @11:29

Seria finale e NBA-së, filloi me fitoren e Los Angeles Lakersit kundër Miami Heatit. Lakers e mposhti kundërshtarin me rezultat…

GAME 6: HEAT - CELTICS

Finalisti i dytë, Miami Heat

28 September, 2020 @9:03

Skuadra e Miami Heatit, duke e mposhtur Boston Celtics në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat 125-113, është kualifikuar…

Të gjitha lajmet nga NBA