Të gjitha lajmet

GAME 4: NUGGETS - LAKERS

Lakers pranë finales së madhe

Lakers pranë finales së madhe


25 September, 2020 @9:10

Los Angeles Lakers me fitoren ndaj Denverit me rezultat 108-114, i është afruar finales së madhe në NBA.

Lojtarët e Lakersave gjatë gjithë kohës e kontrolluan ndeshjen. Edhe pse Denveri herë pas here është afruar me rezultat, ata nuk arritën të bëjnë më tepër për fitore.

Koshashënuesi më i mirë te Lakers ishte Anthony Davis me 34 pikë, derisa u dallua edhe super ylli LeBron James me 26 pikë, 9 kërcime e 8 asistime.

Te Denveri shkëlqeu Jamal Murray me 32 pikë e 8 asistime, por s’mjaftoi për fitore.

Rezultati në këtë seri është 3-1 në të mirë të Lakersave dhe atyre i duhet vetëm një fitore për t’u kualifikuar në finalen e madhe. Ndeshja e pestë e serisë do të luhet më 27 shtator.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA