Të gjitha lajmet

GAME 4: ROCKETS - LAKERS

LeBron e Davis shkëlqejnë për 3-1

FOTO / NBA

LeBron e Davis shkëlqejnë për 3-1

11 September, 2020 @9:30

Me dominim total, Los Angles Lakers e mposhti Houston Rocketsin me rezultat 100-110.

Lakers nga minuta e parë e deri në fund nuk e lëshoi epërsinë në asnjë moment dhe e regjistroi fitoren e radhës.

Anthony Davis luajti me double-double prej 29 pikëve e 12 kërcimeve, derisa LeBron Jamesi ishte afër shifrave magjike triple-double prej 16 pikëve, 15 kërcimeve e 9 asistimeve.

Te Houstoni u dalluan Russell Westbrook me 25 pikë dhe James Harden me 21 pikë e 10 asistime.

Lakers me këtë fitore kaloi 3-1 epërsi në seri dhe i nevojitet vetëm një fitore për t’u kualifikuar në finale të Konferencës Perëndimore.

Ndeshja e pestë e serisë do të luhet më 13 shtator.

GAME 4: NUGGETS - CLIPPERS

Kawhi për pak triple-double, 1 fitore i ndanë nga finalja

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:55

Los Angeles Clippers është një fitore larg finales së Konferencës Perëndimore. Skuadra e dytë e Los Angelesit, me dominim total…

GAME 6: CELTICS - RAPTORS

Pas dy vazhdimeve kampioni barazon serinë, vendoset në duelin e shtatë

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:45

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, e mposhti Boston Celticsin pas 2 vazhdimeve me rezultat 122-125 dhe e barazoi serinë…

GAME 3: ROCKETS - LAKERS

Natë historike për Jamesin, Lakers kalon në epërsi

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:45

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë kundër Houstonit, Lakers e regjistroi fitoren e dytë rresht, duke e mposhtur…

GAME 5: BUCKS - HEAT

Finalisti i parë në Lindje: Miami Heat

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:37

Miami Heat duke e mposhtur Milwaukee Bucksin në ndeshjen e pestë të serisë gjysmëfinale me rezultat 94-103, u kualifikua në…

GAME 3: NUGGETS - CLIPPERS

Clippers fiton me yje, kalon në epërsi

8 September, 2020 @11:09

Los Angeles Clippers e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 107-113 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Në ndeshjen e…

Të gjitha lajmet nga NBA