Të gjitha lajmet

PAS HUMBJES SË THELLË

Lipjani regjistron të huajin e parë

TOPSPORTI/ Arkiv

Lipjani regjistron të huajin e parë

1 October, 2019 @16:39

Pas humbjes së thellë në xhiron e parë të Superligës, skuadra e Lipjanit, që po kalon stinorin e dytë në Superligë të Kosovës ka bërë kërkesë për regjistrim të lojtarit të huaj.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Lipjani në xhiron e parë të stinorit u mposht thellë nga Bashkimi, me 50 pikë dallimi, ndërsa pas kësaj humbjeje ekipi ka vendosur që të sjell një amerikan në ekip.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Basketbollisti i ri i skuadrës lipjanese është Samuels Lamonte, ndërsa FBK ka bërë të ditur se basketbollisti në fjalë do të ketë të drejtë paraqitjeje në gara, pas kompletimit të dokumentacionit që kërkohet sipas kritereve.

PRIZRENI

Rifati: Prizreni synon Play-offin dhe gjysmëfinalen e Kupës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 September, 2019 @19:03

Trajneri i Prizrenit, Arbnor Rifati, ka treguar synimet e skuadrës për faqen zyrtare të FBK-së. “Edhe pse kemi filluar me…

ILIR SELMANI

Trepça synon që me Torcidën t’i kalojë më lehtë duelet

TOPSPORTI / A.P

30 September, 2019 @14:25

Trajneri i Trepçës, Ilir Selmani, për faqen zyrtare të FBK-së u shpreh për synimet dhe vështirësitë e klubit mitrovicas. “Përgatitjet…

PRISHTINA

Si debutuan përforcimet e Prishtinës në Superligë?

29 September, 2019 @23:33

Kampionia aktuale e Superligës, Prishtina, sonte pësoi humbje nga Rahoveci me rezultat 74-61. Përforcimet e Prishtinës, në ndeshjen kundër…

RAHOVECI

Si debutuan përforcimet e Rahovecit në Superligë?

29 September, 2019 @23:18

Skuadra e Rahovecit, sonte e mposhti Prishtinën me rezultat 74-61. Përforcimi kroat Jure Gunjina ishte më i miri në parket…

PRIZRENI

Si debutuan përforcimet e Prizrenit?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 September, 2019 @22:48

Prizreni në ndeshjen e parë të stinorit 2019/20, pësoi ndaj Pejës me rezultat 70-78. Më i miri te skuadra…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga