Të gjitha lajmet

LIPJANI

Lipjani tash edhe më i fortë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Lipjani tash edhe më i fortë

13 January, 2020 @12:55

Skuadra e Lipjanit dje e mposhti Bashkimin në Prizren dhe e regjistroi fitoren e parë të sezonit.

Lipjani luajti me dy të huaj, Tamas Bruce dhe Warren Winson, derisa i huaji i tretë Joshua Boutte nuk luajti për shkak të dokumentacionit të pakompletuar ende.

Nga faqja zyrtare e klubit, u lajmërua që Joshua mund të paraqitet që në ndeshjen e radhës kundër Yllit.

TABELA AKTUALE

Lipjani me 1 fitore e 16 humbje gjendet në fund të tabelës në Superligë.

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

PROGRAMI I FUNDJAVËS

Orari dhe referët e dueleve të xhiros XXVIII

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

13 March, 2020 @15:07

Federata e Basketbollit të Kosovës ka publikuar terminet e përballjeve të kësaj fundjave në Superligë, që do të zhvillohen pa…

FEDERATA

Pezullohet basketbolli te gjeneratat e reja

13 March, 2020 @14:58

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) me propozim të Komesarit të Garave të FBK-së, konform Statutit dhe Rregullores…

VRESHTARËT

Qendra Josip Mikulic zyrtarizohet te Rahoveci

12 March, 2020 @0:25

Basketbollisti kroat, Josip Mikulic, që luan në pozitat 4-5 alo-qendër dhe qendër, i lindur në Mostar të Bosnje e Hercegovinës…

NË DITËN E FUNDIT TË AFATIT KALIMTAR

Robert Cartwright përforcimi i fundit i huaj i Pejës

11 March, 2020 @23:55

Basketbollisti amerikan, Robert Cartwright, është përforcimi i fundit i huaj i Pejës në afatin kalimtar për këtë sezon në Superligë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga