Të gjitha lajmet

LISTA U18 E KOSOVËS

Lista e ngushtë e Kosovës U18

Lista e ngushtë e Kosovës U18

19 May, 2017 @23:07

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 të Kosovës, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi i tij, Petrit Zeqiri e kanë publikuar listën më të ngushtë, me 18 basketbollistë, me të cilët do të vazhdojnë punën intensive rreth përgatitjeve për Kampionatin Evropian U-18, Divizioni C, që do të mbahet në Nikosia të Qipros prej 4 deri më 9 korrik.

Kosova është në Grupin A së bashku me Norvegjinë, Armeninë dhe Qipron.

Lista:

1. Dardan Kapiti 2000
2. Erhan Sholla 2001
3. Atik Koshi 1999
4. Dion Pllana 1999
5. Dino Herc 1999
6. Deniz Simnica 2000
7. Almir Berisha 2000
8. Andi Vrapçani 2000
9. Kreshnik Avdija 1999
10. Edison Gashi 2000
11. Gazzali Makasqi 2000
12. Liron Hyseni 1999
13. Rron Ukaj 2000
14. Baton Dervishi 2000
15. Ylli Gashi 1999
16. Rinor Selmani 1999
17. Meriton Ismajli 2000
18. Erjon Qarkaxhija 2000

FINAL4

Fenerbahçe në finalen e dytë me radhë, mposht Realin

19 May, 2017 @22:55

Fenerbahçe, duke e mposhtur Real Madridin me rezultat 84-75, arriti finalen e dytë radhazi të Euroligës. Skuadra turke që…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prakuraitis: Duhet ende të përmirësohemi

19 May, 2017 @21:59

Përkundër fitores, trajneri lituanez i Prishtinës, Prakuraitis, nuk u shpreh shumë entuziast pas ndeshjes. “Duhet të përmirësohemi…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Azemi: Bashkë me Plisat në Prizren për titull

19 May, 2017 @21:54

Pas fitores në ndeshjen e tretë ndaj Bashkimit, për Supersportin foli Edmond Azemi, kapiteni i Prishtinës. “Ishte një ndeshje…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Fitore në shtëpi, Prishtina 1 hap larg titullit

Foto: BOROZANI

19 May, 2017 @20:45

Me fitoren e Prishtinës është mbyllur takimi i tretë i serisë finale mes Prishtinës e Bashkimit, duke bërë kështu që…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç3: Prishtina thellon epërsinë

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani.com

19 May, 2017 @20:21

Edhe pse Prishtina shkaktoi shumë faulla brenda 4 minutave dhe hyri në bonus shumë shpejt, skuadra e Bashkimit nuk arriti…

FINAL 4

Kampioni gjunjëzohet nga Olympiacosi

Foto: euroleague.net

19 May, 2017 @19:56

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, nuk arriti të kalojë gjysmëfinalen e Final Fourit, pasi që u mposhtën në një…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prishtina shkon në pushim me epërsi

Foto: BOROZANI

19 May, 2017 @19:46

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, rezultati shënon 36-32 në të mirë të Prishtinës. Çereku i dytë filloi me dy…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç1: Epërsi e Bashkimit pas 10 minutave

Foto: BOROZANI

19 May, 2017 @19:25

Me rezultat 15-19 është mbyllur çereku i parë i ndeshjes. Skuadrat po zhvillojnë lojë të fortë dhe pritet të jetë…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Arpagjik’t futen në palestër

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani

19 May, 2017 @19:09

Përmes një fotografie të dërguar për Borozani.com, është konfirmuar që tashmë Arpagjikët janë futur në sallë, me hyrjen e tyre…

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Dardan Berisha: Ndoshta rikthehem, sonte me Prishtinën

19 May, 2017 @19:06

Pak para ndeshjes mes Prishtinës dhe Bashkimit, për mediat e Supersportit foli Dardan Berisha, ish-lojtari i Prishtinës. “Erdha ta shoh…

PARA NDESHJES SË FUNDIT

Yjet e Kosovës mblidhen të hënën

14 February, 2019 @15:51

Yjet e reprezentacionit të Kosovës në basketboll do të mblidhen të hënën, ka bërë të ditur FBK-ja sot. Lojtarët…

NDESHJA E FUNDIT PARAKUALIFIKUESE

Biletat për Kosova-Rumania

Foto: fiba.basketball

14 February, 2019 @14:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) njofton opinionin sportdashës së biletat për ndeshjen Kosova – Rumania që do të zhvillohet…

NGA FTESA PËR NDESHJEN E FUNDIT

Hajrizi, Grapci, Azemi… risitë e Mulaomerovicit

Foto: fiba.basketball

11 February, 2019 @22:19

Në ndeshjen e fundit parakualifikuese për Eurobasket 2021, Damir Mulaomerovic ka futur disa risi në listën e Kosovës. Për…

REPREZENTACIONI I KOSOVËS

Caktohet data e grumbullimit të seniorëve

Foto: fiba/fb

19 January, 2019 @16:36

Përfaqësuesja A e Kosovës do të grumbullohet më 18 shkurt në Prishtinë për ndeshjen kundër Rumanisë, që i takon parakualifikimeve…

KOSOVA U16

Emërorja e Kosovës U16

17 January, 2019 @15:15

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U16 të femrave, Edin Kërveshi e ka publikuar listën e gjerë për grumbullimin e parë…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja