Të gjitha lajmet

MATCH REPORT: NEW BASKET - MARIGONA

Marigona si mysafire mposht NewBasketin

Marigona si mysafire mposht NewBasketin

30 October, 2020 @22:09

Skuadra e Marigona Hill Prishtinës ka mposhtur sonte në Sezai Surroi NewBasketin, duke e fituar ndeshjen me 8 pikë dallim, 82-90.

Ish ekipi i Kerasan Prishtinës që këtë stinor ndërroi emrin, pas disavantazhit në çerek të parë 14-10, ka arritur të kthehet fuqishëm në çerek të dytë 20-34 për të bërë dallimin, që deri në fund nuk arriti të mbulohet nga ekipi prizrenas.

Kështu, në fund mysafirët u kthyen me “gjah të plotë” nga qyteti i vjetër.

TABELA AKTUALE

Më efikasi te Marigona ka qenë Visar Ejupi, që ka luajtur me double-double prej 25 pikëve dhe 11 kërcimeve, ndërsa 20 pikë tjera në fitore i ka shtuar edhe Arbnor Haliti, i cili regjistroi edhe nga 5 asistime e kërcime.

Te vendasit 24 pikët e 9 kërcimet e Altin Gashit dhe 30 pikët e 15 kërcimet e Bardh Rexhës nuk mjaftuan për të arritur te fitorja.

DRITA

Demi: Drita synon Superligën

24 October, 2020 @11:39

Kapiteni i Dritës, Qëndrim Demi, ka treguar planet e Dritës për stinorin 2020/21. Demi në një bisedë me TopSportin ka…

AS PRISHTINA

Spaqi: Trepça favorite, ne do të japim maksimumin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 October, 2020 @15:04

Trajneri i AS Prishtinës, Valentin Spaqi, për ndeshjen e Play Outit ndaj Trepçës, ka thënë se skuadra mitrovicase është favorite…

PLAY OUT / AS PRISHTINA - TREPÇA

Nesër ndeshja e parë e PlayOutit: AS Prishtina - Trepça

13 October, 2020 @14:11

Pas 7 muajve pushimi, Superliga kthehet me ndeshjen e Play-Outit në mes të AS Prishtinës dhe Trepçës. Ndeshja e parë…

NE MITROVICE

Trepça nis stërvitjet për ndeshjen e PlayOut’it

Foto: KBTrepca/fb

6 October, 2020 @22:44

Të kompletuar në dukje, me kontrata të reja, të nënshkruara në vikendin që shkoi, basketbollistët e Trepçës kanë nisur përgatitjet…

SEZONI 2020/21

Të gjitha transferet në basketboll

5 October, 2020 @21:02

Sot ka përfunduar afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste. Afati ka përfunduar për basketbollistë vendorë, derisa të huajt mund të…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë