Të gjitha lajmet

BUCKS - MAVS

Mavs pa Doncicin, përfundojnë serinë e Bucksit

Mavs pa Doncicin, përfundojnë serinë e Bucksit

17 December, 2019 @9:25

Skuadra e Dallas Mavericksit, arriti ta mposht Milwaukee Bucksin, pa yllin Luka Doncic, me rezultat 116-120.

Doncic nuk luajti në këtë ndeshje për shkak të lëndimit, derisa në skenë ishin Kristaps Porzingis e Seth Curry. Porzingis luajti me 26 pikë e 12 kërcime, derisa edhe Curry luajti me 26 pikë.

Te Bucks nuk mjaftoi performanca prej 48 pikëve, 14 kërcimeve e 4 asistimeve të Giannis Antetokounmpos, për vazhdimin e serisë prej 18 fitoreve.

Dallas Mavericks me 18 fitore e 8 humbje gjendet në pozitën e tretë në Konferencën Perëndimore, derisa Bucks ka bilanc 24 fitoreve e 4 humbjeve deri më tani dhe gjenden në krye të Konferencës Lindore.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA