Të gjitha lajmet

MH PRISHTINA - ISTOGU

Mbrojtja më e dobët por në pozitën e tretë!

Mbrojtja më e dobët por në pozitën e tretë!

12 March, 2020 @12:16

Marigona Hill Prishtina, aktualisht e ka mbrojtjen më të dobët në Ligën e Parë, por gjendet në pozitën e tretë.

Skuadra prishtinase e mposhti Istogun me rezultat 88-77 dhe u ngrit në TOP-3 me dy ndeshje më shumë.

Kujtim Ujkani në formë, përsëri ishte në skenë te MH Prishtina. Ai luajti me 29 pikë, 16 kërcime e 2 topa të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Ari Karaxhiu me 16 pikë dhe Aron Laja me 13 pikë të tjera.

Te Istogu Andi Kabashi e Mirlind Zekaj u dalluan me nga 17 pikë secili.

TABELA AKTUALE

MH Prishtina me 6 fitore e 7 humbje gjendet në pozitën e tretë aktualisht edhe pse mbrojtja e saj është më e dobta deri më tani në ligë. MH Prishtina u bë skuadra e parë deri më tani që pësoi mbi 1000 pikë, kurse Istogu me 2 ndeshje më pak në pozitën e pestë me bilanc prej 6 fitoreve e 5 humbjeve.

Skuadra prishtinase në xhiron tjetër pushon, derisa Istogu përballet me Vëllaznimin.

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

MEMO

Ndërron jetë ish lojtari i Vëllaznimit, Genjac

Jakub Genjac, i katërti (nga e majta) në këmbë

26 March, 2020 @20:15

Basketbollisti i dikurshëm i Vëllaznimit të Gjakovës, Jakub Genjac, ka ndërruar jetë sot, në moshën 53 vjeçare. Genjac, që…

MEDIA

Të anulohet kampionati, të mos ketë kampion!

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2020 @19:23

Derisa Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pritet të dalë me Vendimin përfundimtar në bashkëpunim me klubet për fatin e…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë