Të gjitha lajmet

MH PRISHTINA - ISTOGU

Mbrojtja më e dobët por në pozitën e tretë!

Mbrojtja më e dobët por në pozitën e tretë!

12 March, 2020 @12:16

Marigona Hill Prishtina, aktualisht e ka mbrojtjen më të dobët në Ligën e Parë, por gjendet në pozitën e tretë.

Skuadra prishtinase e mposhti Istogun me rezultat 88-77 dhe u ngrit në TOP-3 me dy ndeshje më shumë.

Kujtim Ujkani në formë, përsëri ishte në skenë te MH Prishtina. Ai luajti me 29 pikë, 16 kërcime e 2 topa të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Ari Karaxhiu me 16 pikë dhe Aron Laja me 13 pikë të tjera.

Te Istogu Andi Kabashi e Mirlind Zekaj u dalluan me nga 17 pikë secili.

TABELA AKTUALE

MH Prishtina me 6 fitore e 7 humbje gjendet në pozitën e tretë aktualisht edhe pse mbrojtja e saj është më e dobta deri më tani në ligë. MH Prishtina u bë skuadra e parë deri më tani që pësoi mbi 1000 pikë, kurse Istogu me 2 ndeshje më pak në pozitën e pestë me bilanc prej 6 fitoreve e 5 humbjeve.

Skuadra prishtinase në xhiron tjetër pushon, derisa Istogu përballet me Vëllaznimin.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (13)

11 March, 2020 @0:10

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 13 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BOREA - PRISHTINA E RE

Fitore me vlerë “ari” nga Prishtina e Re

6 March, 2020 @19:04

Një fitore tepër e rëndësishme erdhi nga skuadra e Prishtinës së Re, e cila e mposhti Borean me rezultat

VUSHTRRIA - DRITA

Vushtrria në ngritje, Drita ende pa fitore në pranverë

5 March, 2020 @21:52

Skuadra e Vushtrrisë, e mposhti Dritën me rezultat 65-48 dhe u ngrit në pozitën e tretë. Drita e mbylli…

NEW BASKET - VËLLAZNIMI

Seria ngritet në 12

TOPSPORTI / A.P

5 March, 2020 @21:43

Seria e fitoreve të Vëllaznimit është ngritur në 12 ndeshje. Skuadra gjakovare, duke e mposhtur New Basketin me rezultat

AS PRISHTINA - MH PRISHTINA

AS Prishtina fiton derbin lokal

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

5 March, 2020 @10:52

Ndeshja hapëse e xhiros së 13 në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, përfundoi me fitoren e AS Prishtinës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë