Të gjitha lajmet

YLLI STATS

McKay me më së shumti kërcime te Ylli

TOPSPORTI / A.P

McKay me më së shumti kërcime te Ylli


20 April, 2020 @1:25

Amerikani Jameel McKay i Yllit, ishte më i miri te skuadra suharekase sa i përket kërcimeve për stinorin 2019/20.

McKay në 22 ndeshje rrëmbeu 223 kërcime në Superligë. Ai luajti me mesatare prej 10.1 kërcimeve për ndeshje.

Samir Zekiqi është i dytë me më së shumti kërcime (134 kërcime në 24 ndeshje), derisa i treti Valon Bunjaku me 132 kërcime në 24 ndeshje.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e skuadrës së Yllit sipas kërcimeve gjatë stinorit 2019/20.TË GJITHA KËRCIMET TE EKIPI I YLLIT 2019/20 NË SUPERLIGË:

1.Jameel McKay 223 kërcime 22 ndeshje
2.Samir Zekiqi 134 kërcime 24 ndeshje
3.Valon Bunjaku 132 kërcime 24 ndeshje
4.Rilind Krasniqi 106 kërcime 23 ndeshje
5.Altin Morina 79 kërcime 16 ndeshje
6.Alante Fener 53 kërcime 14 ndeshje
7.Arbër Berisha 47 kërcime 8 ndeshje
8.Terrell Everett 36 kërcime 14 ndeshje
9.Devonte Brown 35 kërcime 8 ndeshje
10.Drilon Shala 28 kërcime 14 ndeshje
11.Arben Camaj 22 kërcime 12 ndeshje
12.Egzon Kuqi 21 kërcime 21 ndeshje
13.Anthony Adger 12 kërcime 5 ndeshje
14.Mike Thorne 11 kërcime 2 ndeshje
15.Vander Blue 6 kërcime 1 ndeshje
16.Jalen Perry 4 kërcime 1 ndeshje
17.Gentrit Kicaj 3 kërcime 2 ndeshje
18.Getoar Arfaj 0 kërcime 3 ndeshje
19.Altin Shala 0 kërcime 2 ndeshje
20.Keith Fraizer 0 kërcime 1 ndeshje

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

Të gjitha lajmet nga