Të gjitha lajmet

DRITA - MEGASPORTS

Me 3 fitore rresht, Drita ngritet në krye të tabelës

Me 3 fitore rresht, Drita ngritet në krye të tabelës


17 November, 2020 @17:31

Forma e mirë e Dritës ka vazhduar edhe në ndeshjen hapëse të xhiros 4 në kuadër të Ligës së Parë në Basketboll.

Skuadra gjilanase e mposhti Megasportsin me rezultat 90-76.

Si zakonisht, edhe në këtë ndeshje më i dalluari ishte kapiteni Qëndrim Demi. Ai luajti me 25 pikë, 13 asistime e 5 kërcime.

Te Megasportsi u dallua Ensar Muriqi me 22 pikë, 11 kërcime e 3 asistime.

TABELA AKTUALE

Drita me një ndeshje më shumë, me 3 fitore e 1 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Megasportsi pas fitores në xhiron e parë, i regjistroi 3 humbje rresht.

Në xhiron tjetër Drita takohet me Marigona Hill Prishtinën, derisa Megasportsi me Prishtinën e Re.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë