Të gjitha lajmet

GRUPI PARAKUALIFIKUES

Me humbje, Maqedonia siguron kualifikimin

Foto: FIBA.basketball

Me humbje, Maqedonia siguron kualifikimin

21 February, 2019 @22:59

Rumanisë i duhej fitore me 14 pikë dallim ndaj Maqedonisë sonte, për të fituar më pas edhe Kosovën, ashtu që të kalonte grupin parakualifikues për Eurobasket 2021.

Mirëpo, e tëra që arritën rumunët ishte fitorja e Pirros, 65-53, e pamjaftueshme për shpresë dhe kështu Maqedonia përkundër humbjes siguroi kalimin në fazën tjetër, kualifikuese për Eurobasket 2021.

ORARI, REZULTATET dhe TABELA AKTUALE

Dueli i radhës dhe i fundit në grup do të jetë ndërmjet Kosovës dhe Rumanisë, që nuk ka kurrëfarë vlere kualifikuese, pos prestigji.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga