Të gjitha lajmet

PRISHTINA E RE - MARIGONA HILL PRISHTINA

MH Prishtina këndellet me fitore të thellë pas humbjes në xhiron e shkuar

MH Prishtina këndellet me fitore të thellë pas humbjes në xhiron e shkuar

26 November, 2020 @18:35

Skuadra e MH Prishtina ka arritur t’i kthehet fitoreve pas humbjes nga Drita në xhiron e kaluar.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Pllana, ka arritur të mposht Prishtinën e re sot në derbin lokal të Ligës së Parë të Kosovës, duke fituar përballjen me saktësisht 20 pikë dallim, 59-79 [20-25, 12-29, 14-12 dhe 13-13].

Shpat Mustafa dhe Edin Peci me nga 15 pikë të shënuara kanë qenë më efikasit te MarigonaHill Prishtina në fitore, ndërsa me 13 pikë ka kontribuuar Visar Ejupi.

TABELA AKTUALE

Te ekipi i Albert Sylejmanit, që pësoi humbjen e pestë të stinorit dhe ka vetëm një fitore deri tash barën kryesore të lojës e mbajti Luftim Cikaqi, duke luajtur përgjatë 40-minutave pa pushim dhe duke u bërë lojtari i vetëm i ekipit që shënoi pikë dyshifrore.

Cikaqi kreu ndeshjen me 21 pikë e 8 kërcime dhe shtoi 1 asist në llogarinë e tij në këtë ndeshje.

Pas këtij dueli bilanci i MarigonaHill Prishtinës është 5-1, ndërsa i Prishtinës së re, e kundërta 1-5.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë