Të gjitha lajmet

FERONIKELI - MH PRISHTINA

MH Prishtina me lehtësi, ngritet në krye të tabelës

MH Prishtina me lehtësi, ngritet në krye të tabelës

19 November, 2020 @18:01

Marigona Hill Prishitna, e mposhti me lehtësi Feronikelin me rezultat 88-98 dhe u vendos në krye të tabelës në Ligën e Parë.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Dritëro Sefaja, nga minuta e parë e deri në fund asnjëherë nuk e lëshoi epërsinë dhe e regjistroi fitoren e radhës.

Edin Peci me 27 pikë, 8 kërcime e 4 topa të rrëmbyer ishte më i miri te MH Prishtina, derisa u dalluan edhe Drilon Shala me 14 pikë dhe Shpat Mustafa me 12 pikë të tjera.

Te Feronikeli Fisnik Hoti e Endrit Ibrahimi luajtën me nga 22 pikë secili, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Marigona Hill Prishtina së bashku me AS Prishtinën, janë dy skuadrat pa humbje deri më tani pas 4 xhirove në Ligën e Parë, derisa Feronikeli ka bilanc prej 1 fitoreve e 2 humbjeve.

Në xhiron tjetër MH Prishtina takohet me Dritën, kurse Feronikeli me AS Prishtinën.

PRISHTINA E RE - LIPJANI

Prishtina e Re njoftohet me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

18 November, 2020 @14:47

Pas 3 humbjeve rresht, Prishtina e Re, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 95-52, e regjistroi fitoren e parë…

VUSHTRRIA - AS PRISHTINA

AS Prishtina rrëmben fitoren nga duart e Vushtrrisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

18 November, 2020 @13:57

Njëra ndër skuadrat pa humbje në Ligën e Parë, AS Prishtina, ka vazhduar të mbajë epitetin e të pamposhturës edhe…

DRITA - MEGASPORTS

Me 3 fitore rresht, Drita ngritet në krye të tabelës

17 November, 2020 @17:31

Forma e mirë e Dritës ka vazhduar edhe në ndeshjen hapëse të xhiros 4 në kuadër të Ligës së Parë…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (III)

17 November, 2020 @11:02

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 3 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

NEW BASKET - PRISHTINA E RE

Pas 3 xhirove New Basket fiton, Prishtina e Re ende pa fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 November, 2020 @15:03

Skuadra prizrenase New Basket, duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 76-64, e regjistroi fitoren e parë të…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë