Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HALL OF FAME

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame


15 April, 2021 @21:10

Hall Of Fame është një çmim që është krojuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith.

Këtë çmim e fitojnë zakonisht personat që japin kontribut për basketbollin profesionist të SHBA-ve.

Ceremonia e Hall Of Fame 2020 ishte shtyrë për shkak të gjendjes pandemike të krijuar, derisa do të mbahet më 15 maj 2021.

Sivjet do të nderohen 9 persona, derisa në këtë listë do të jenë: Kobe Bryant, Tim Duncan, Kevin Garnett nga NBA, Tamika Catchings nga WNBA, trajnerët Rudy Tomjanovic, Barbara Stevens, Eddie Sutton dhe Kim Mulkey, si dhe i ndjeri Patrick Baumann që ishte Sekretari i Përgjithshëm të FIBA-së.

Legjenda e basketbollit Kobe Bryant, e kishte humbur jetën tragjikisht në një aksident me helikopter, derisa është caktuar ta përfaqëson idhulli i tij Michael Jordan në ceremoni.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja AS Prishtina - Istogu

FBK Liga e Parë

Highlights nga ndeshja AS Prishtina - Istogu

15/04/21 @ 20:53

FINALS: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza e nis furishëm serinë finale

FBK Liga e Femrave

Penza e nis furishëm serinë finale

15/04/21 @ 20:53

FINALS: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Penza me epërsi dyshifrore, përfundon pjesa e parë

FBK Liga e Femrave

Penza me epërsi dyshifrore, përfundon pjesa e parë

15/04/21 @ 19:44

FINALS: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

15/04/21 @ 18:51

GAME 2: AS PRISHTINA - ISTOGU

Seria barazohet, gjithçka vendoset në duelin e radhës

FBK Liga e Parë

Seria barazohet, gjithçka vendoset në duelin e radhës

15/04/21 @ 18:42

TRAJNERËT E SUPERLIGËS

Sa trajnerë u ndërruan gjatë këtij stinori në Superligë dhe çfarë rezultate arritën?

FBK Superliga

Sa trajnerë u ndërruan gjatë këtij stinori në Superligë dhe çfarë rezultate arritën?

15/04/21 @ 17:47

GAME 2: MH PRISHTINA - DRITA

Drita në finale të Ligës së parë

FBK Liga e Parë

Drita në finale të Ligës së parë

15/04/21 @ 17:18

LAKERS - SUNS

Davis shpërthen pas lëndimit

NBA

Davis shpërthen pas lëndimit

10/05/21 @ 11:13

DALLAS - CAVALIERS

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

NBA

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

08/05/21 @ 13:13

ALL TIME SCORING LIST

Carmelo Anthony në TOP 10 në histori të NBA-së

NBA

Carmelo Anthony në TOP 10 në histori të NBA-së

04/05/21 @ 10:05

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

01/05/21 @ 12:45

NBA

Nga 2010 për herë të parë në Play Off

NBA

Nga 2010 për herë të parë në Play Off

29/04/21 @ 10:13

UTAH JAZZ

Dwyane Wade bëhet njëri prej pronarëve të Utah Jazzit

NBA

Dwyane Wade bëhet njëri prej pronarëve të Utah Jazzit

16/04/21 @ 23:53

JAZZ - PACERS

Lideri i Perëndimit fiton ndeshjen, humb super yllin

NBA

Lideri i Perëndimit fiton ndeshjen, humb super yllin

16/04/21 @ 23:48

LAKERS - CELTICS

Boston fiton derbin ndaj Lakers

NBA

Boston fiton derbin ndaj Lakers

16/04/21 @ 08:30

OKC - WARRIORS

Curry i pakapshëm, me statistika mahnitëse sot

NBA

Curry i pakapshëm, me statistika mahnitëse sot

15/04/21 @ 10:31

GRIZZLIES - MAVS

Doncic maestral shënon për fitore

NBA

Doncic maestral shënon për fitore

15/04/21 @ 10:24


 
Të gjitha lajmet nga NBA