Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Morina, Qallaku dhe Koshi nga Rahoveci kalojnë te Prishtina

TOPSPORTI / A.P

Morina, Qallaku dhe Koshi nga Rahoveci kalojnë te Prishtina

6 October, 2020 @13:26

Treshja e Rahovecit, Altin Morina, Arian Qallaku dhe Atik Koshi, u transferuan te Prishtina.

Morina në sezonin e kaluar luajti me mesatare prej 8.8 pikëve, 5.2 asistimeve e 2.8 kërcimeve për ndeshje, Qallaku me 10.2 pikëve, 4.1 asistimeve dhe 3.9 kërcimeve për ndeshje dhe Koshi me 3.1 pikëve, 1.8 asistimeve dhe 1.7 kërcimeve për ndeshje.

Prishtina gjithashtu ka shtuar në skuadër Dion Haxhosajn, Arbër Sinanin, Eliot Pecin, Bledar Thaçin dhe Albin Rexhepin.

PRIZRENI - YLLI

Sot Prizreni-Ylli, pritet debutimi i Kastratit e Morinës

17 January, 2021 @10:36

Ndeshja e dytë e ditës së sotme do të luhet në mes të Prizrenit dhe Yllit nga ora 17:00. Prizreni…

PEJA PRISHTINA

Derbi Peja-Prishtina nga ora 15:00

17 January, 2021 @10:31

Derbi në mes të Pejës dhe Prishtinës do të luhet sot nga ora 15:00, në kuadër të xhiros së 15…

TRANSFER

Rriten apetitet te Trepça, transferohet qendra greke

16 January, 2021 @20:53

Pas fitores së parë në gjysmën e dytë të kampionatit që u arrit sot ndaj Bashkimit, apetitet te skuadra e…

FBK

Këto janë risitë në transmetim

16 January, 2021 @20:18

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njofton opinionin për risitë në basketbollin kosovar si rrjedhojë e nënshkrimit të marrëveshjes së…

TREPÇA

Si ridebutoi Drilon Hajrizi te Trepça?

16 January, 2021 @19:37

Drilon Hajrizi pas 7 vite e gjysmë, luajti ndeshjen e parë me skudrën e Trepçës. Trepça e mposhti Bashkimin, derisa…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga