Të gjitha lajmet

COACH

Muhammed Thaçi në krye të Tbilisit

Muhammed Thaçi në krye të Tbilisit

25 August, 2019 @23:12

Njëri ndër legjendat e Superligës së Kosovës në basketboll, Muhammed (Muja) Thaçi, do të jetë në krye të skuadrës gjeorgjiane Dinamo Tbilisi.

Pronar i këtij klubi është basketbollisti i njohur i NBA-së, Zaza Pachulia.

Muja karrierën e tij si trajner e filloi te të rrinjtë e Shkupit në vitin 2012, derisa gjatë karrierës së tij si trajner, Thaçi është bërë disa herë kampion në Maqedoni dhe në Izrael në vitin 2018.

MIZAHIR ISMA

Rahoveci numëron karrigat e palestrës

25 August, 2019 @17:12

Skuadra e Rahovecit që do të debutojë këtë stinor në gara ndërkombëtare, ka marrë seriozisht punën për rregullimin e të…

TRANSFER

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

23 August, 2019 @14:22

Pas dy viteve të kaluara në SHBA, ku luajti në kolegjin e Long Beach State, Edon Maxhuni ka vendosur që…

EKSKLUZIVE

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

16 August, 2019 @15:02

Një basketbollist i ri nga Prizreni ka fituar mundësinë që të provohet te njëri ndër ekipet më të mëdha turke…

PRISHTINA

Rikthehet Alihodzic

12 August, 2019 @12:46

Kampionia e Kosovës Prishtina ka rikthyer basketbollistin boshnjak, Fahro Alihodzic, në ekip. Ai ka qenë i transferuar edhe në…

KRUNO

Ish trajneri i Bashkimit në Siroki

7 August, 2019 @11:45

Tekniku kroat, që drejtoi për gjysëm stinori Bashkimin në stinorin e kaluar të Superligës, Krunoslav Krajnovic, është trajner i ri…

Të gjitha lajmet nga International