Të gjitha lajmet

COACH

Muhammed Thaçi, trajner në ndeshjen All Star

Muhammed Thaçi, trajner në ndeshjen All Star

19 January, 2020 @12:46

Ish-ylli i shumë skuadrave në Superligën e Kosovës në basketboll, Muhammed Thaçi, do të jetë në krye të yjeve në ndeshjen e All Starit në Gjerogji.

Thaçi që nga viti i parë i tij në Gjeorgji, është zgjedhur të jetë trajner i lojtarëve të huaj në All Starin që do të mbahet më 29 janar. All Stari në Gjeorgji luhet në mes të lojtarëve vendor gjeorgjianë dhe të huajve të kësaj lige.

Skuadra e Mujës, Dinamo Tbilisi, aktualisht gjendet në pozitën e dytë me 6 fitore e 4 humbje në Superligën e Gjeorgjisë.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

RAHOVEC

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

9 March, 2020 @21:44

Nënkampioni aktual i Kosovës dhe ekipi që nuk arriti të përfundojë stinorin në BIBL, duke u tërhequr nga garat, KB…

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës. Constantinides para pak çastesh është…

ISLANDA MPOSHT SLLOVAKINË

Kosova, lidere e pastër e grupit. Islanda mposht Sllovakinë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 February, 2020 @22:43

Në duelin e dy rivalëve të radhës të Kosovës në parakualifikime për Botërorin 2023, Islanda e Craig Pedersenit ka mposhtur…

Të gjitha lajmet nga International