Të gjitha lajmet

MVP OF THE HALF SEASON

MVP e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

MVP e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave

18 December, 2019 @13:25

Pas përfundimit të pjesës së parë në Ligën e Femrave, Topsporti ka zgjedhur MVP-në e Ligës së Femrave, bazuar në performancat e lojtareve.

MVP e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave është Valbona Bytyqi.

Bytyqi pas një pauze nga basketbolli, është rikthyer në mënyrën më të mirë. Nga 10 xhiro të zhvilluara në elitën e femrave, Bytyqi ka qenë 6 herë në TOP 5-shen e javës, dhe duke pasur parasysh që ka qenë bartëse thuajse e vetme e ekipit në të gjitha ndeshjet, ajo është treguar vendimtare në rezultatet e ekipit.

Valbona në 10 ndeshje ka shënuar 215 pikë, rrëmbeu 93 kërcime dhe i bëri 43 asistime. Mesatarja e lojtares pejane në pikë është 21.5, në kërcime 9.3 dhe në asistime 4.3 për ndeshje.

Ajo, thuajse e vetme ka bartur tërë barën e skuadrës këtë gjysëmsezon.

Penza e përfundoi gjysmëstinorin në pozitën e tretë me 6 fitore e 4 humbje.

TEAM OF THE HALF SEASON

TOP 5-shja e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave 19/20

18 December, 2019 @10:56

Pas 10 botimeve të pesëshes së javës në kuadër të Ligës së Femrave, TopSporti ka përzgjedhur edhe pesëshen më të…

KUPA E KOSOVËS

Trepça në gjysmëfinale të Kupës

TOSPORTI / Arian Paçarizi

15 December, 2019 @19:16

Vashat e Trepçës, duke e mposhtur Kastriotin me rezultat 48-85, u kualifikuan në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës te femrat. …

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (10)

10 December, 2019 @11:58

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dhjetë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

PRISHTINA (F) - PENZA (F)

Prishtina me fitore të thellë mbyll stinorin dimëror

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

9 December, 2019 @17:12

Në ndeshjen e mbetur të xhiros së nëntë, vashat e Prishtinës e deklasuan Penzën me rezultat 116-45. Penza u…

VËLLAZNIMI (F) - TREPÇA (F)

Trepça më e mirë, mposht Vëllaznimin në Gjakovë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 December, 2019 @16:38

Në ndeshjen e fundit të edicionit vjeshtor në Superligën e Femrave në basketboll, Trepça ka fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë. …

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave