Të gjitha lajmet

MVP OF THE HALF SEASON

MVP e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

MVP e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave

18 December, 2019 @13:25

Pas përfundimit të pjesës së parë në Ligën e Femrave, Topsporti ka zgjedhur MVP-në e Ligës së Femrave, bazuar në performancat e lojtareve.

MVP e gjysmëstinorit në Ligën e Femrave është Valbona Bytyqi.

Bytyqi pas një pauze nga basketbolli, është rikthyer në mënyrën më të mirë. Nga 10 xhiro të zhvilluara në elitën e femrave, Bytyqi ka qenë 6 herë në TOP 5-shen e javës, dhe duke pasur parasysh që ka qenë bartëse thuajse e vetme e ekipit në të gjitha ndeshjet, ajo është treguar vendimtare në rezultatet e ekipit.

Valbona në 10 ndeshje ka shënuar 215 pikë, rrëmbeu 93 kërcime dhe i bëri 43 asistime. Mesatarja e lojtares pejane në pikë është 21.5, në kërcime 9.3 dhe në asistime 4.3 për ndeshje.

Ajo, thuajse e vetme ka bartur tërë barën e skuadrës këtë gjysëmsezon.

Penza e përfundoi gjysmëstinorin në pozitën e tretë me 6 fitore e 4 humbje.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave