Të gjitha lajmet

PANATHINAIKOS 81-78 FENERBAHÇE

Fredette dhe çereku i tretë vendosin

Foto: panathinaikos/fb

Fredette dhe çereku i tretë vendosin

17 December, 2019 @22:17

Panathinaikos i është kthyer fitores në Euroligë, pas humbjes nga Barcelona në xhiron e kaluar duke e mposhtur Fenerbahçen në Athinë sonte 81-78 [22-21, 20-25, 23-11 dhe 16-21].

Loja e mirë e Jimmer Fredette-it gjatë ndeshjes ka qenë vendimtare në fitoren e ekipit grek, që tashmë ka bilans 9-5 pas 14 xhirove të Euroligës.

Fredette përfundoi duelin me 22 pikë të shënuara, 2 kërcime e 2 asistime, derisa rrëmbeu edhe tre topa nga kundërshtari në këtë fitore.

Fenerbahçe në anën tjetër, nuk është as hija e atij ekipi të viteve të kaluara. Kanarinat e Stambollit kur mendohej se u kthyen në formë me fitore ndaj Albës, tashmë veçse kanë shënuar humbjen e dytë radhazi, pasi që pas ndeshjes me Efesin pësuan edhe nga athinasit.

Fenerbahçe ka bilans 5-9 pas 14 xhirove. 

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

EUROLEAGUE

Panathinaikos befasohet nga Crvena Zvezda

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:06

Gjigandi grek u befasua kundër Crvena Zvezdës, duke u mposhtur me rezultat 74-71. Dejan Davidovac i Zvezdës duke shënuar në…

Të gjitha lajmet nga Euroleague