Të gjitha lajmet

ZALGIRIS 68-74 EFES

Anadolu Efes i sigurtë, vazhdon kryesimin me fitore në Lituani

Foto: AnadoluEfes/fb

Anadolu Efes i sigurtë, vazhdon kryesimin me fitore në Lituani

17 December, 2019 @22:07

Një çerek i parë i fuqishëm dhe pjesë e dytë solide, ka bërë që lideri i Euroligës, Anadolu Efes të kthehet në Stamboll me fitore nga mysafirllëku i vështirë në Kaunas të Lituanisë.

Anadolu Efes mposhti Zalgirisin 68-74 për të shënuar fitoren e 12 të stinorit, derisa Zalgiris po vazhdon me formë jo të mirë pasi që është me bilans 3-11 pas 14 ndeshjeve të stinorit.

Tibor Pleiss ka qenë më i miri te Efesi sonte. Ai dha 18 pikë e 7 kërcime në fitore, ndërsa u dallua edhe Rodrigue Beaubois me 16 pikë e 2 asistime në fitoren e ekipit të drejtuar nga Engin Ataman.

Te Zalgirisi performanca e mirë e Edgaras Ulanovasit me 14 pikë, 7 kërcime e 2 asistime nuk ishte mjaft për të gëzuar Sarunas Jasikeviciusin në fund.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga