Të gjitha lajmet

LUKA DONCIC

Mësohet data e rikthimit të Doncicit

Mësohet data e rikthimit të Doncicit

15 December, 2019 @20:06

Super ylli slloven i Dallas Mavericksit, Luka Doncic, sot në ndeshjen kundër Miami Heatiti në fillim të ndeshjes e lëndoi zogun e këmbës së djathtë dhe nuk është kthyer në ndeshje më.

Pas kontrollimeve mjekësore, rikthimi i Doncicit pritet të jetë pas Krishtlindjeve.

Luka Doncic do t’i mungojë Dallasit në 6 ose 7 ndeshje, derisa stafi mjekësor i Mavericksit ka thënë se nuk është serioz.

Dallasi aktualisht gjendet në pozitën tretë me 17 fitore e 8 humbje në Konferencën Perëndimore.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA