Të gjitha lajmet

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit në Orlando, ka bërë të ditur komunikata zyrtare e ligës sot.

Në qytetin e Orlandos të shtetit Florida, aty ku gjendet ESPN Wide World kompleksi sportiv, NBA ka nisur takimet me kompaninë Disney që ka në pronësi kampusin masiv aty.

Në komunikatë është bërë e ditur se të gjitha stërvitjet, skudrat, lojtarët do të qëndrojnë në një qendër. Së pari shëndeti, pastaj respektimi i protokollit dhe më vonë vazhdimi i stinorit.

Zëdhënësi i NBA-së Mike Bass ka bërë të ditur se ende janë në bisedime dhe po sqarohen gjërat, por ajo që po bisedohet është që ky kompleks do të përdoret për gjithçka që i nevojitet ekipeve deri në fund të stinorit.

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

MEMO

Ndërron jetë trajneri legjendar i Utah Jazzit, Jerry Sloan

Foto: nba.com/jazz

22 May, 2020 @16:55

Në moshën 78 vjeçare sot në mëngjes ka ndërruar jetë trajneri legjendar i ekipit të Utah Jazzit, Jerry Sloan. …

KOBE BRYANT

Gjurmët e duarve iu shitën më së shtrenjti

Foto: news.yahoo.com

22 May, 2020 @15:35

Basketbollistit legjendar të NBA-së, Kobe Bryant, që ndërroi jetë tragjikisht më 26 janar të këtij viti, i janë vendosur gjësendet…

MEDIA

LeBron James 100% për vazhdim të stinorit

Foto: Getty via NBA

22 May, 2020 @1:13

Superylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është shprehur të jetë 100% PËR vazhdimin e stinorit në NBA, natyrisht duke…

Të gjitha lajmet nga NBA