Të gjitha lajmet

HAWKS - ROCKETS

Ndeshja historike i takoi Houstonit

Ndeshja historike i takoi Houstonit

9 January, 2020 @10:59

Houston Rockets e mposhti Atlanta Hawksin me rezultat 115-122.

Të pranishmit në “State Farm Arena” e përjetuan performancat historike të James Hardenit dhe Trae Youngit.

Që të dy lojtarë luajtën me shifrat magjike triple-double. Harden luajti me 41 pikë, 10 kërcime e 10 asistime, derisa Young me 42 pikë, 13 kërcime e 10 asistime.

Performancat e Hardenit dhe Youngit ishin historike, ngase për herë të parë në histori të NBA-së, dy lojtarë kundërshtarë luajtën me shifrat magjike triple-double me mbi 40 pikë.

Houston Rockets aktualisht gjendet në pozitën e tretë me 25 fitore e 11 humbje në Konferencën Perëndimore, derisa Atlanta Hawks është në fund të tabelës në Konferencën Lindore me 8 fitore e 30 humbje.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA