Të gjitha lajmet

GAME 3: MEGASPORTS - NEWBASKET

Newbasket, anëtari më i ri i Ligës së Parë!

TOPSPORTI/ DS

Newbasket, anëtari më i ri i Ligës së Parë!

22 April, 2019 @21:06

Pasi secila skuadër shënoi nga një fitore në dy ndeshjet e para të serisë finale, Megasportsi dhe Newbasketi, që të dyja nga Prizreni, u përballen sonte në ndeshjen vendimtare në “Sezai Surroi”, ndeshje kjo që e përcaktoi skuadrën që ngjitet direkt në Ligën e Parë të basketbollit sezonin e ardhshëm.

E kjo skuadër është Newbasketi, i cili sonte e mposhti kundërshtarin me rezultat 59-71, për ta arritur kështu ngjitjen në Ligën e Parë.

Newbasketi kishte epërsi në të gjithë çerekët, 17-18 i pari, 24-33 pjesa e parë, 37-49 çereku i tretë, ndërsa nuk lejoi befasi as në të katërtin, për ta mbyllur kështu ndeshjen me rezultatin përfundimtar 59-71.

Kështu, Newbasketi ngjitet direkt në Ligën e Parë sezonin e ardhshëm, kurse Megasportsi për ngjitje në Ligën e Parë e ka edhe një mundësi përmes Play Out-it, ku do të ndeshet me vendin e parafundit të Ligës së Parë, skuadrën e Vushtrrisë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga