Të gjitha lajmet

FERONIKELI - MEGASPORTS

Nikli me fitore, Megasports me humbje të parë

Nikli me fitore, Megasports me humbje të parë


10 November, 2020 @21:32

Feronikeli ka regjistruar fitoren e parë të sezonit 2020/21, duke e mposhtur Megasportsin me rezultat 87-72.

Ndeshja në kuadër të xhiros së parë në mes të Istogut dhe Feronikelit ishte shtyrë, derisa ndeshja e parë e Niklit për këtë sezon përfundoi me fitore.

Më i miri te skuadra e trajnerit Blerim Krasniqi ishte Endrit Ibrahimi me 23 pikë, 5 kërcime e 3 asistime, kurse u ndihmua edhe nga Engjull Sollova me 18 pikë, Haris Arghandiwal me 14 pikë dhe Valdet Shala me 12 pikë e 17 kërcime.

Te Megasportsi u veçuan Ensar Muriqi me 18 pikë e 5 kërcime, Edison Krasniqi me 17 pikë e 17 kërcime dhe Gazmend Hazeri me 16 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Feronikeli në xhiron tjetër do të takohet me Vushtrrinë, kurse Megasports me Marigona Hill Prishtinën.


NË KOSOVË

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Nisin testimet dhe matjet për basketbollistët

27/01/21 @ 13:41

LIGA e PARË

Super derbi në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Super derbi në Ligën e Parë

27/01/21 @ 10:17

FERONIKELI - ISTOGU

Shifra e tretë më e lartë, Istogu deri nesër lider

FBK Liga e Parë

Shifra e tretë më e lartë, Istogu deri nesër lider

26/01/21 @ 18:31

FERONIKELI - ISTOGU

Ç3: Epërsia ngritet në 31 pikë, edhe 10 minuta lojë

FBK Liga e Parë

Ç3: Epërsia ngritet në 31 pikë, edhe 10 minuta lojë

26/01/21 @ 18:01

FERONIKELI - ISTOGU

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

FBK Liga e Parë

21 pikë epërsi, mbyllet pjesa e parë

26/01/21 @ 17:37

FERONIKELI - ISTOGU

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

FBK Liga e Parë

Ç1: Epërsi dyshifrore në çerkun e parë

26/01/21 @ 17:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Feronikeli - Istogu

26/01/21 @ 16:56

FERONIKELI - ISTOGU

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

26/01/21 @ 09:25

XHIROJA 10

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

25/01/21 @ 22:53

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

15/01/21 @ 18:27


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë