Të gjitha lajmet

CORONA SEASON

O’Neal: Anulojeni stinorin

O’Neal: Anulojeni stinorin

12 May, 2020 @2:34

Ish ylli i NBA-së që tash punon si analist nëpër televizionet amerikane, Shaquille O’Neal ka thënë se liga duhet të anulohet përfundimisht këtë sezon.

NBA u ndërpre në mars për shkak të pandemisë coronavirus dhe tashmë kanë filluar planet për rikthimin e lojtarëve në stërvitje.

Mirëpo, ish qendra e Lakersave dhe Magicut ka thënë qartë, ky sezon nuk do të jetë asnjëherë i njëjtë.

”Çdonjëri, shkoni në shtëpi, ruajeni shëndetin, kthehuni të gatshëm për stinorin e radhës. Cilido ekip që do të fitonte këtë stinor nuk do të shihej si fitore e merituar, pasi që shumë gjëra do të mund të ndërronin rrugës deri te finalet,” ka thënë 48 vjeçari O’Neal.

SHBA ka 1.4 milionë raste zyrtare të coronavirusit, derisa për shkak të pandemisë kanë ndërruar jetë mbi 80 mijë njerëz.

DUELET

Silver: Të nisim në qershor

10 May, 2020 @1:05

Vendimi për të vazhduar stinorin në NBA pritet të ipet shpejt, ndërsa qershori duket ideal. Kështu u ka thënë…

KOLUMNE

Vallëzimi i fundit

9 May, 2020 @12:52

Duke lundruar para disa javësh në Facebook, më doli përpara përmbledhja e stinorit epik 1995/96 të Chicago Bulls, në të…

FEUILLETON: MJ (4)

Michael Jordan (4) “I Love This Game”

27 April, 2020 @11:00

Pjesa e fundit (LEXO: Njeriu që u bë simbol (I), Më i miri i ekipit (II) dhe

FEUILLETON: MJ (3)

Michael Jordan (3) Ai s’ishte vetëm basketbolli, ai ishte sporti

26 April, 2020 @11:00

Pjesa e tretë (LEXO: Pjesën e parë; LEXO: Pjesën e dytë) Vjen koha e lëndimit. Jordan e…

FILLOJNË STËRVITJET

Stërvitjet në NBA fillojnë më 1 maj

26 April, 2020 @0:27

Para pak çastesh, ESPN ka bërë të ditur se më 1 maj do të fillojnë stërvitjet e skuadrave në NBA. …

Të gjitha lajmet nga NBA