Të gjitha lajmet

VLLAZNIA

Para ndeshjes me Academicun, Vllaznia përforcohet

Para ndeshjes me Academicun, Vllaznia përforcohet

28 January, 2020 @18:59

Vllaznia nga Shkodra, e cila mbrëmë u mposht nga Rahoveci në kuadër të BIBL-së, sot ka zyrtarizuar një përforcim.

Bëhet fjalë për serbin Nikola Vujovic, lojtar ky që përveç kampionatit serb, ka përvojë edhe në ABA League me skuadrën Dinamik VP.

I gjatë 210 cm, Vujovic luan në pozitat 4-5, ndërkohë që pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen që Vllaznia e luan nesër ndaj Academic Bultexit në kuadër të Ligës Ballkanike.

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do…

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit…

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League