Të gjitha lajmet

POLITIKE

Partizani s’lejohet të hyjë në Kosovë

Foto: blic.rs

Partizani s’lejohet të hyjë në Kosovë

4 December, 2018 @19:56

Anëtarë të kryesisë dhe lojtarë të ekipit të Beogradit, Partizan, nuk janë lënë të futen në territor të Kosovës sot, kanë bërë të ditur mediat serbe.

Kjo, pasi që ekipi në fjalë dëshironte të vinte në Kosovë për arsye kryekëput politike dhe të protestone bashkë me qytetarët serb të Kosovës për ngritje të taksës së shtetit të Kosovës ndaj atij serb, si dhe ndër të tjera të zhvillojë miqësore me ekipin Trepça nga Leposaviqi!

E me titullin “Na thanë që të ecim përmes maleve, por nuk duam të na burgosim” e përditshmja serbe Blic më së miri ka përshkruar gjendjen e tyre.STATS @ FIBA EUROPE CUP 2018/19

Anderson i Prishtinës te asistuesit më të mirë

Foto: fiba.basketball

4 December, 2018 @19:01

Pas gjashtë xhirove të fazës së rregullt të garave të FIBA Europe Cup me 32 ekipe pjesëmarrëse, faqja zyrtare e…

PARAQITET PËR REGJISTRIM

Prizreni regjistron Wallerin

4 December, 2018 @14:21

Skuadra që sivjet po kalon stinorin e parë në Superligës, KB Prizreni, ka paraqitur për regjistrim në FBK basketbollistin amerikan…

SFERA (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina forcon pozitën e tretë

2 December, 2018 @23:19

Nënkampionja e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, e mposhti me lehtësi Sferën me rezultat 45-89. Prishtina gjatë tërë ndeshjes…

DRITA (F) - TREPÇA (F)

Trepça përfundon vjeshtën në pozitën e 4

2 December, 2018 @23:08

Skuadra mitrovicase e femrave të Treçës, duke e mposhtur Dritën me rezultat 41-63, e përfundoi stinorin vjeshtor me fitore. Më…

VUSHTRRIA (F) - PENZA (F)

Vashat e Penzës pa problem

FOTO/ Arkiv

2 December, 2018 @23:05

Vashat e skuadrës pejane, Penza, e mposhtën bindshëm skuadrën e Vushtrrisë me rezultat 38-89. Penza stinorin vjeshtor e mbylli në…

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi në ndjekje të kreut

2 December, 2018 @21:58

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, e kaloi pa problem pengesën e Vushtrrisë, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 66-88. Atik Koshi…

DON BOSKO - UNITED BASKETBALL

Fitore me vlerë Play Offi nga skuadra e Spaqit

2 December, 2018 @21:42

Një fitore e lehtë por me vlerë të madhe shënoi dje skuadra e Don Boskos, duke e mposhtur United Basketballin…

PRISHTINA E RE - PENZA

Prishtina e Re lehtë ndaj Penzës

2 December, 2018 @21:37

Skuadra e trajnerit Albert Sylejmani, Prishtina e Re, e mposhti Penzën me rezultat 87-68. Luftim Cikaqi ishte më i…

DRITA - FERONIKELI

Feronikeli kampion vjeshtor

TOPSPORTI

2 December, 2018 @21:33

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, e mbylli stinorin vjeshtor pa humbje. Viktima e radhës ishte Drita, që e mposhtën me rezultat…

MAQEDONIA - KOSOVA

Pësojmë edhe në Maqedoni

Foto: FIBA

2 December, 2018 @19:30

Pas dy humbjeve në dy ndeshjet e para, Kosova është mposhtur edhe në ndeshjen e tretë të fazës parakualifikuese drejt…

STATS @ FIBA EUROPE CUP 2018/19

Anderson i Prishtinës te asistuesit më të mirë

Foto: fiba.basketball

4 December, 2018 @19:01

Pas gjashtë xhirove të fazës së rregullt të garave të FIBA Europe Cup me 32 ekipe pjesëmarrëse, faqja zyrtare e…

RUMANIA - KOSOVA

Të dukshme mungesat, Kosova mposhtet në Rumani

Foto: FIBA

29 November, 2018 @18:53

Në ndeshjen e saj të dytë në kuadër të fazës parakualifikuese drejt EuroBasket 2021, Kosova u mposht me rezultat të…

MATTHIAS ZOLLNER

Ish trajneri i Prishtinës gjen angazhim

26 November, 2018 @23:12

Trajneri gjerman që nisi me Prishtinën stinorin 2018/19 të basketbollit, Matthias Zollner, ka gjetur angazhim të ri. Ai u largua…

FAZA E DYTË

Këta janë rivalët e Prishtinës në fazën e radhës

FOTO/ fiba.basketball.com

21 November, 2018 @22:09

Pas humbjes nga skuadra daneze Bakken Bears, Prishtina përfundoi në pozitën e dytë në grupin E me bilanc prej…

PRISHTINA - BAKKEN BEARS

Bakken Bears mban pozitën e parë

FOTO/ fiba.basketball.com

21 November, 2018 @21:48

Skuadra daneze, Bakken Bears, duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 77-100, në “Pallatin e Rinisë dhe Sporteve”, e përfundoi…

Të gjitha lajmet nga International