Të gjitha lajmet

GAME 5: LAKERS - NUGGETS

Pas 10 vitesh Lakers në finale, LeBron në histori

FOTO / Lakers

Pas 10 vitesh Lakers në finale, LeBron në histori

27 September, 2020 @8:10

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Denver Nuggetsin edhe në ndeshjen e pestë të serisë, u kualifikua në finalen e madhe pas 10 viteve.

Lakers e mposhti kundërshtarin me rezultat 117-107 dhe e përfundoi serinë me 4 fitore duke pësuar vetëm 1 herë.

Super ylli i Lakersave LeBron James, shkëlqeu me triple-double prej 38 pikëve, 16 kërcimeve e 10 asistimeve, derisa partneri i tij Anthony Davis luajti me 27 pikë e 5 kërcime.

Te Denver më i miri ishte Jerami Grant me 20 pikë e 9 kërcime.

Për LeBron Jamesin kjo do të jetë finalja e 10 në karrierën e tij dhe kështu ai bëhet lojtari i katërt në histori të NBA-së që e arriti këtë (Bill Russell 12, Sam Jones 11 dhe Kareem Abdul-Jabbar 10).

Lakers në finalen e madhe do të takohet me fituesin nga dueli Boston Celtcis - Miami Heat, ku rezultati aktual është 3-2 në të mirë të Miamit.

CELTICS - HEAT

41 pikë në çerekun III për vazhdim të serisë

26 September, 2020 @8:38

Skuadra e Boston Celtics nuk u dorëzua. Celtics duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë të serisë me…

GAME 4: NUGGETS - LAKERS

Lakers pranë finales së madhe

25 September, 2020 @9:10

Los Angeles Lakers me fitoren ndaj Denverit me rezultat 108-114, i është afruar finales së madhe në NBA. Lojtarët e…

GAME 4: HEAT - CELTICS

Tyler “Herro” i ndeshjes, Miami afër finales

24 September, 2020 @8:43

Skuadra e Miami Heat, duke e mposhtur Bostonin edhe në ndeshjen e katërt të serisë me rezultat 112-109, është 1…

GAME 3: NUGGETS - LAKERS

Nuggets ngushton epërsinë, rriten shpresat

23 September, 2020 @9:35

Skuadra e Denver Nuggetsit nuk u dorëzua ndaj Los Angeles Lakers. Në ndeshjen e tretë të serisë finale të Konferencës…

GAME 2: LAKERS - NUGGETS

Davis spektakular, Lakers përgjysmon rrugën

FOTO / NBA

21 September, 2020 @8:34

Me shënimin e Anthony Davisit në sekondat e fundit, Lakers e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 105-103 dhe kaloi 2-0…

Të gjitha lajmet nga NBA