Të gjitha lajmet

GAME 6: CELTICS - RAPTORS

Pas dy vazhdimeve kampioni barazon serinë, vendoset në duelin e shtatë

FOTO / NBA

Pas dy vazhdimeve kampioni barazon serinë, vendoset në duelin e shtatë


10 September, 2020 @8:45

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, e mposhti Boston Celticsin pas 2 vazhdimeve me rezultat 122-125 dhe e barazoi serinë në 3-3.

Kyle Lowry shkëlqeu me 33 pikë, 8 kërcime e 6 asistime te Toronto, kurse te Bostoni Jaylen Brown u dallua me 31 pikë e 16 asistime dhe Marcus Smart me triple-double prej 23 pikëve, 11 kërcimeve e 10 asistimeve, por nuk mjaftuan për fitore.

Ndeshja e fundit e serisë do ta cakton finalistin e dytë në Konferencën Lindore, pra kundërshtarin e Miami Heatit.

Ndeshja e shtatë do të luhet më 12 shtator.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA