Të gjitha lajmet

DUELI I RADHËS NË BIBL

Peja ndaj Ibrit, me trajnerin…

TOPSPORTI/ A. P.

Peja ndaj Ibrit, me trajnerin…

3 February, 2020 @16:11

Skuadra e Pejës sipas orarit në BIBL nesër do të luaj ndaj Ibrit të Rozhajes në kuadër të kësaj gare.

Pas shkarkimit të trajnerit Jeronimo Sarin, që u largua nga posti i trajnerit të klubit pas disfatës befasuese nga Trepça, verdhezinjtë do të punojnë nën urdhërat e ndihmës-trajnerit të deritashëm në skuadër Petrit Zeqiri.

Peja ende nuk ka njoftuar për emrin e trajnerit të ri të skuadrës, derisa Zeqiri pritet t’i drejtojë ata në përballjen e nesërme nëse nuk ka ndonjë risi përgjatë ditës sot.

Sa i përket renditjes në BIBL, Peja është e dyta në tabelë nga 5 skuadra pjesëmarrëse, me bilanc 4-3, derisa Ibri ka bilans 3-3 aktualisht.

Dueli Ibri - Peja është paraparë të zhvillohet nesër pasdite me fillim prej orës 17:00, derisa referë të ndeshjes janë treshja: Zdravko Rutesic, Dimitrios Bitis dhe Konstantinos Xenikakis.

TABELA AKTUALE:

1. Academic Bultex 7-1
2. Peja 4-3
3. Ibri 3-3
4. Rahoveci 2-5
5. Vllaznia 2-6

LIGA TJETËR RAJONALE?!

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

1 June, 2020 @22:16

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se pas bisedimeve të njeriut të parë të Federatës së basketbollit të Bullgarisë Georgi…

STINORI 2020/21

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

1 June, 2020 @12:47

Liga ballkanike e basketbollit (BIBL) sot ka bërë njoftimin për përgatitjet e stinorit të ri aty, 2020/21. “Shpresojmë që…

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Foto: KBPeja/fb

1 June, 2020 @12:29

Në njoftimin e fundit nga liga ballkanike e basketbollit (BIBL), që ekipet e interesuara të bëhen gati për aplikim për…

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

2 May, 2020 @13:32

Njoftimi i radhës nga BIBL bën të ditur se duke shfrytëzuar në punë kohën e pandemisë, drejtuesit e ligës kanë…

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Foto: KBPeja

2 May, 2020 @13:05

Liga Ballkanike (BIBL) përkundër ligave tjera dhe kampionateve kombëtare, nuk ka shpallë përfundimin e stinorit 2019/20. Në një stinor…

Të gjitha lajmet nga Balkan League