Të gjitha lajmet

PEJA

Peja zyrtarizon qendrën amerikane

FOTO / KB Peja

Peja zyrtarizon qendrën amerikane

13 January, 2020 @12:20

Peja para pak çastesh e zytarizoi përforcimin më të ri të skuadër, Rick Jackson.

Jackson 30 vjeçar është i gjatë 206 cm dhe luan në pozitën e qendrës. Ai gjatë karrierës së tij ka luajtur në NBA D league te skuadra Austin Toros, që është një ligë për zhvillimin e lojtarëve dhe përgatitjen për në NBA.

Qendra amerikani gjithashtu gjatë karrierës së tij ka luajtur në skuadrat si: Chorale Roanne Basket, Galil Gilboa, Iowa Energy, Delaware 87ers.

TABELA AKTUALE

Peja aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 9 fitore e 8 humbje në Superligë.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga